64

Марица не даде шанс на Созопол под комина на Захарната

Марица спечели второто си домакинство за сезона след 3:0 срещу Созопол и отлепи от дъното във Втора лига.

В 12-та минута след страхотна атака бе намерен Веселин Марчев, който на скорост навлезе от фланга към наказателното поле надигравайки последователно защитник и вратаря и вкара за 1:0.

И през втората част футболистите на Марица бяха по-дейни на терена. В 57-ата минута Веселин Марчев се пребори за една топка и напредна към наказателното поле, след което с гръб пусна хитър пас към непокрития Радослав Апостолов. Той с отличен, премерен удар намери долния десен ъгъл на вратата на Созопол за 2:0.

В 73-та минута Радослав Апостолов покачи на 3:0, отбелязвайки втория си гол в мача. След неговия диагонален удар топката първо срещна старничната греда, след което мина зад голлинията, а в последствие бе избита.

Следващата събота "жълто-сините" гостуват на Янтра. Срещата е от 18 часа на стадион "Христо Ботев" в Габрово.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов (Йордан Пейчинов), Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (Петър Атанасов), Радослав Апостолов, Христиан Димитров (Милен Танчев), Станислав Маламов (Дъглас Иваноф), Симеон Вешев, Веселин Марчев, Валери Домовчийски - капитан (Стефан Попов). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Мартин Лазов