Марица не би и Литекс, стигна само до 1:1

Марица (Пловдив) продължи с лошата серия без победа като завърши 1:1 с Литекс на стадиона под комина на Захарната. "Жълто-сините" водеха в резултата до самия край на двубоя, когато Реджеб Халил ги наказа с гол в 90-ата минута. Преди това Мариян Тонев отбеляза дежурния си гол за Марица, разписвайки се с глава в шестата минута.

След равенството Марица е седми с 14 точки, а Литекс е на 17-ото място със 7 в актива си. Лидер с 22 е Хебър (Пазарджик), втори с 20 е Спартак (Варна).

В последната среща от 9-ия кръг Добруджа успя да спечели с 2:1 гостуването си на ЦСКА 1948 II. Отборът от Добрич събра 8 точки и е на 16-ото място.

МАРИЦА - ЛИТЕКС 1:1
1:0 Мариян Тонев (6), 1:1 Реджеб Халил (90)

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов (Димитър Аврамов), Георги Иванов, Илиян Йорданов, Симеон Вешев (Даниел Спасов), Сами Мехмедов (Милен Танчев), Янко Ангелов, Валери Домовчийски (к) (Александър Праматаров), Веселин Марчев, Станислав Маламов, Мариян Тонев
Резерви: Петър Начев, Теодор Фърков. Христиан Димитров
Треньор: Николай Димитров

ЛИТЕКС: Илия Шаламанов, Тренков, Александър Бучков, Петко Ганев, Галин Минков, Пламен Николов (к), Християн Петров, Джейхан Зайденов (Петър Чалъков), Стефан Неделчев (Реджеб Халил), Митко Митков, Никола Георгиев (Христо Радков), Марк-Емилио Папазов (Кристиян Атанасов)
Резерви: Юлиян Весков, Александър Ангелов, Илиян Капитанов
Треньор: Живко Желев