Марица напред за Купата

Марица се класира за 1/32-финалите в турнира за Купата на страната след трудна победа над Балкан (Ботевград) с 3:2. Кършиякали успяха да прекършат съпротивата над един от стабилните отбори в Западната Б група след продължения, а редовното време завърши при 1:1. Голям мач за жълто-синте направи нападателят Ирфан Юсеинов (Арфата). Арфата изведе домакините напред секунди след началото на втората част след самостоятелен пробив. Гаврилов от гостите обаче изравни, а до края на редовното време двата състава не си отбелязаха гол. В 10-ата минута на първото продължение Юсеинов със страхотен слалом навърза защитата на Балкан и удвои. Гостите обаче успяха да изравнят с шут отдалеч на Петров. Секунди преди края на второто продължение Крачунов с глава остави победата на стадиона под комина на Захарната след пас на Стефан Учиков.