Марица измъчи Арда на Белия за 2:1 в Момчилград

Марица водеше близо час в контролата с Арда Кърджали, преди да допусне две попадения за крайното 2:1. Мачът се игра на реновирания стадион в Момчилград.

Кършиякалии поведоха чрез Мариян Тонев в 18-ата минута. Дошлият от Черноморец голаджия се възползва от грешка в отбраната на Арда и под плонжа на Караджов отъркули топката в мрежата.

След почивката Иван Коконов отправи опасен удар, но топката мина над напречната греда. В 64-ата минута Тилев бе спънат в наказателното поле, а Тонислав Йорданов бе точен от бялата точка за 1:1. В 77-ата минута Крум Стоянов центрира от ляво, а връхлитащият на скорост в наказателното поле Александър Георгиев засече с глава топката и оформи крайното 2:1.

Участие в мача не взеха Димитър Аврамов, заради лек здравословен проблем, Величко Величков, заради треньорски изпит, възстановяващият се Айкут Янъков, както и вратарят Илия Николов - заради ангажимент.
В понеделник Марица заминава за село Говедарци, край Боровец, където тимът ще проведе своя лагер. Следващата контролна среща за възпитаниците на Николай Димитров ще бъде срещу втория тим на ЦСКА 1948.

МАРИЦА: Петър Начев, Илиян Йорданов, Християн Зарков, Мартин Лазов, Георги Иванов, Мартин Газиев, Милен Танчев, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Валери Домовчийски, Мариян Тонев (Виктор Петков, Борислав Дончев, Теодор Фърков, Даниел Спасов, Георги Георгиев, Виктор Петков, Сами Мехмедов, Ангел Грънчов, Ремзи Неджип, Христиан Димитров)

АРДА: Караджов, Желев, Стоев, Ганев, Георгиев, Мартинов, Юруков, Коконов, Тилев, Делев, Йорданов (Крум Стоянов)