61

Марица игра добре, но загуби от руснаци с 0:2 в Анталия

Представителният отбор на Марица загуби с 0:2 контролата срещу Том (Томск). Жълто-сините показаха много добра игра през първото полувреме, но многобройните пропуски пред вратата на противника и отличните изяви на руския вратар лишиха пловдивския тим от попадение. Стражът на Том спаси страхотен удар на Валери Домовчийски от около 25 метра.

При отлична атака на „Марица“ Домовчийски пропусна топката за Мариян Тонев, който комбинира с капитана на отбора. Домовчийски пое топката и я насочи в долния ъгъл на вратата, но стражът на руския тим спаси.

При една от атаките на Том последва удар, а Илия Николов изби, но при добавката Обивалин бе точен в 38-ата минута.

След почивката ролите се размениха и по-активен бе тима на Том, който създаде повече положения. В 49-ата минута Дмитриев се възползва от недобре изчистена топка и направи 2:0.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Лазов, Мартин Газиев, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Александър Праматаров, Валери Домовчийски – капитан, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Мариян Тонев. (Петър Начев, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Илиян Йорданов, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов, Христиан Димитров, Теодор Фърков, Айкут Янъков, Милен Танчев)