Марица елиминира Дунав с дузпи за Купата на България

Марица елиминира Дунав  след 4:2 с дузпи 1:1 (1:1 в редовното време)  в мача помежду им от 1/32-финалите за Купата на България по футбол. Мачът на Градския стадион в Русе се ръководи от рефера Мартин Великов от Варна.

Жълто-сините поведоха в 18-ата минута чрез Мариян Тонев.

До почивката пловдивчани имаха малшанса на три пъти топката са се отбие от гредите след техни удари.

Йордан Димитров изравни след корнер пред вратата на Илия Николов в 60-ата минута.

При дузпите сама Веселин Марчев пропусна, а успехът дойде след точно реализирана дузпа от вратаря Илия Николов.

Припомняме, че победителят от тази среща ще е домакин на Славия в следващия кръг.

Дунав - Марица 1:1 (4:2 с дузпи)

0:1 Мариян Тонев 18, 1:1 Йордан Димитров 60

Съставът на МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Симеон Вешев, Веселин Марчев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Янко Ангелов, Айкут Янъков, Мариян Тонев
Резерви: Петър Начев, Александър Праматаров, Георги Иванов, Йлиян Йорданов, Мартин Газиев, Теодор Фърков, Христиан Димитров