64

Марица допусна обрат срещу Дунав, закъса във Втора лига

"Марица" допусна обрат при гостуването си на "Дунав" за 2:1 и утежни положението си в битката за спасение от изпадане от Втора лига.

"Жълто-сините" поведоха в 6-та минута, когато Георги Трифонов центрира  и Станислав Маламов с отмерен удар направи 0:1. Веселин Марчев можеше да удвои малко по-късно след нов пас на Трифонов, но вратарят на "Дунав" спаси. В средата на първата част Янко Ангелов бе контузен и се наложи да бъде заменен малко по-късон.

В продължението на първата част и две минути след почивката домакините успяха да обърнат до 2:1. Голове след центпирания отбелязаха Джан Хасан и Луис Пахама. Попадение на домакините бе отменен заради засада.

Веселин Марчев можеше да изравни след пас на Домовчийски, но вратарят на русенци оново спаси.

Илия Николов спаси отсъдена дузпа в 87-та минута, бита от Будинов.

В продължението на мача пред "жълто-сините" се откри златна възможност да стигнат до бяха на косъм от равенството. Свилен Щерев центрира, вратарят изби, последва разбъркване в наказателното поле, а Олджай Алиев стреля, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

"Марица" записа четвърто поредно поражение, а в следващия кръг домакинства на досегашния лидер "Септември".

Кършиякалии заемат 16-ото място с актив от 25 точки, на три от спасителното 14-о, на което е "Беласица".

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Соломон Джеймс (63 Илиян Йорданов), Свилен Щерев, Милен Танчев, Стефан Попов (45 Ифеани Дейвид), Янко Ангелов (70 Валери Домовчийски), Веселин Марчев, Стансислав Маламов (70 Олджай Алиев), Георги Трифонов (63 Мартин Газиев).