Марица би в Димитровград, Спартак се препъна срещу Хасково

Марица победи Димитровград като гост в отложен мач от 10 кръг на Трета лига, Югоизточна група. Головете за кършиякалии отбелязаха Олджай Алиев и Александър Праматаров. На стоя стадион "Тодор Диев" Спартак загуби от Хасково с 0:1.

Марица надигра Димитровград, и с два гола след почивката заслужено стигна до успеха. В 75-та минута Олджай Алиев се възползва от добър пас на Мартин Анастасов, овладя и обработи топката, след което стреля. Вратарят на домакините се ориентира добре, но изпусна топката и резултаът бе открит. Десет минути по-късно Олджай Алиев пусна хубав пас зад защитата на домакините към Александър Праматаров, който се освободи от защитник и насочи прекрасно топката в ъгъла на вратата за 0:2.

Следващата събота, 20-ти февруари, Марица гостува на Ямбол в среща от 18-ти кръг на шампионата, а в сряда, 24 февруари, приема Загорец (Нова Загора) в друг отложен мач от есента.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Апостол Попов, Даниел Спасов (Георги Георгиев), Димитър Аврамов, Христо Янчев, Мартин Анастасов (Теодор Фърков), Тодор Тимонов-капитан (Александър Праматаров), Милен Танчев, Олджай Алиев, Петър Шопов (Николай Парнаров). РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Сами Мехмедов, Георги Иванов. ТРЕНbОР: Николай Димитров

Мачът започна напълно равностойно като в 23-ата минута Иван Скерлев от гостите намери Иван Иванов, който бе съборен от Мариян Кусев, а главният съдия Альоша Карамфилов отсъди фаул и показа директен червен картон на защитника на гладиаторите.

В 65-ата минута при една от малкото атаки гостите успяха да вкарат след като Иван Иванов бе оставен непокрит на точката за изпълнение на дузпа и със силен удар реализира единственото попадение в мача.

В събота на 20 февруари пък се подновява първенството в Югоизточна Трета лига, когато Спартак гостува на тима на Гигант в Съединение.

СПАРТАК: Петър Начев, Александър Драшков, Йордан Минев, Мариян Кусев, Георги Йотовски, Мартин Симеонов (Любо Цеков), Кирил Георгиев - к, Цецо Главчев (Цветан Вълчинов), Кристиян Кодуков, Георги Лазаров (Кръстьо Милев), Георги Георгиев (Ерай Карадайъ).