Марица би Созопол с 2:1 в дербито на Югоизтока ВИДЕО

Отборът на “Марица” постигна ценна победа с 2:1 над “Созопол” в мач от предпоследния за есенния полусезон 16-ти кръг. Срещата между двата тима, които са конкуренти за челните места, се игра на тежък терен на стадион “Марица”, след проливните дъждове през седмицата. Пловдивчани заслужено стигнаха до успеха, след като контролираха играта през почти цялото време, съдадоха повече чисти положения и показаха добра тактическа дисциплина. Спортният директор на гостите Румен Димов и треньорът Маргарит Димов се държаха непристойно и арогантно, влизайки в пререкания с публиката - нещо твърде непрофисионално с оглед опита им като футболни ръководители. Треньорът Маргарит Димов пък оспорваше почти всяко съдийско решение, като веднъж главният съдия Владимир Ел-Хатиб му направи забележка, заради обиди към публиката. За “Марица” участие не взеха капитанът Костадин Дяков и опитният защитник Николай Димитров, които имат здравословни проблеми.

Състезателите на “Марица” започнаха вихрено мача и още в първите минути на два пъти застрашиха вратата на Свилен Нотев. При втория - Георги Георгиев бе изведен сам срещу Нотев и го продоля, след което вратаря повали Георгиев на границата пред наказателното поле. Реферът Владимир Ел-Хатиб показа директен червен картон на Нотев и отсъди пряк свободен удар. Тодор Тимонов изпълни майсторски и откри резултата в 4-та минута, а резервният вратар на “Созопол” Димитър Николов нямаше шанс да реагира. В 11-та минута отново Тимонов можеше да удвои, но ударът му премина на сантиметри над напречната греда. Останали с 10 души на терена гостите стигнаха до две по-опасни центрирания, завършили без удар към вратата на Илия Николов, както и до един далечен изстрел, който бе доста неточен. Айкут Янъков бе изведен добре в средата на полувремето, но бе блокиран и не успя да завърши. В 43-та минута отново Янъков се озова на срелкова позиция, но вратарят Димитър Николов успя да спаси ударът му. На правилната позиция бе Христо Янчев, който удвои резултата след избитата от вратаря топка - 2:0. В самия край на първото полувреме Диян Лефетеров от гостите стреля от разстояние покрай вратата на Илия Николов.

Втората част започна с добра атака по фланга, а Айкут Янъков се вряза в наказателното поле, но ударът му не успя. В тези минути маричани разиграваха топката без да бързат, чакайки своя момент за да нанесат поредно попадение във вратата на гостите. В 73-та минута Даниел Спасов центрира добре, а Георги Георгиев реализира отблизо, но се оказа, че младият нападател е бил в засада и голът не бе зачетен. Гостите се активизираха едва в последните 15 минути, когато в игра влезе Юлий Шекеров. До края на мача той бе търсен с високи топки от своите съотборници, но това не носеше успех, с изключение на две разбърквания пред вратата на Николов, който и този мач бе на висота. В 83-та минута Шекеров бе изведен сам срещу Николов, но нападателят стреля в аут, след като бе частично затворен от вратаря. Резервата Димитър Коларов също имаше шанс да отбележи за гостите, но и той бе неточен. В последната минута на мача гостите стигнаха до дузпа, която бе реализирана майсторски от Станимир Баев, който намали за 2:1. До края гостите нямаха повече шансове, а Тодор Тимонов можеше да вкара трети гол, но стреля в аут.
С

лед победата “Марица” излезе на трета позиция в класирането с 35 точки, колкото има и състава на “Созопол”. Лидер е “Нефтохимик” с 40, пред “Загорец” (Нова Загора) с 37. Маричани нямат загуба срещу отборите от топ 5, които са считани за претенденти за изкачване във Втора лига, като “жълто-сините” имат две победи и две равенства - общо 8 точки. В последния за есенния дял на първенството 17-ти кръг възпитаниците на Борислав Караматев гостуват на “Гигант” в Съединение. Срещата е следващата събота, от 14 часа, на стадиона в град Съединение.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Пламен Табаков, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов (Милен Танчев), Христо Янчев, Тодор Тимонов - капитан, Айкут Янъков, Запрян Запрянов (Йордан Пейчинов), Георги Георгиев (Лъчезар Ангелов). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Ерик Смилянов, Александър Праматаров. Треньор: Борислав Караматев
СОЗОПОЛ: Свилен Нотев (червен картон - 4’), Петър Кюмурджиев - капитан, Диян Лефтеров (Юлий Шекеров), Иван Стоянов, Мирослав Иванов, Мартин Гъзиев (Димитър Коларов), Стефан Стойнов, Станимир Баев, Антонио Ласков, Уилфред Гримо, Кристиян Иванов (Димитър Николов - вратар). РЕЗЕРВИ: Яни Николов, Иван Ангелов, Кристиян Козаров, Ангел Каракашев. Треньор: Маргарит Димов
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Красимир Иванов (Марица); Мирослав Иванов, Антонио Ласков (Созопол).
ЧЕРВЕН КАРТОН: Свилен Нотев (Созопол)
Съдийски състав: ГС: Васимир Ел Хатиб, АС: Павлин Михайлов и Юлиян Тодоров – София; 4-ти съдия: Теодора Стоева – Пловдив; Делегат: Марко Налбантов – Пловдив
стадион “Марица” - 250 зрители

24 ноември 2018, събота, 14:30 ч / XVI кръг:
Миньор (Раднево) - Гигант (Съединение) 0:1
Марица 1921 (Пловдив) - Созопол (Созопол) 2:1 (2:0)
Загорец (Нова Загора) - Карнобат (Карнобат) 4:0 (2:0)
Асеновец 2005 (Асеновград) - Атлетик (Куклен) 2:2
Розова долина (Казанлък) - Сокол (Марково) 6:0 (3:0)
Садово (Садово) - Черноморец 1919 (Бургас) 0:3
Борислав 2009 (Първомай) - Свиленград 1921 (Свиленград) 3:0
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Левски (Карлово) 1:0 (0:0)

9. Атлетик (Куклен) 15 5 4 6 25:23 19
10. Миньор (Раднево) 15 5 4 6 16:14 19
11. Свиленград 1921 (Свиленград) 16 5 3 8 13:25 18
12. Сокол (Марково) 16 4 4 8 18:32 16
13. Садово (Садово) 16 5 1 10 13:33 16
14. Гигант (Съединение) 16 4 4 8 20:24 16
15. Димитровград 1947 (Димитровград) 15 4 3 8 14:22 15