Марица би Оборище в последната си контрола

Марица постигна успех с 2:1 над Оборище (Панагюрище) в последната си контрола от лятната подготовка.

В 36-та минута Мариян Тонев изведе отлично Валери Домовчийски, който с добре насочен удар откри головата сметка на кършиякалии. Две минути по-късно панагюрци изравниха с красив гол. Техен състезател стреля с външен фалц в сглобката на вратата от ждроб.

Четири минути преди почиеката Веселин Марчев центрира остро на първа греда и Станислав Маламов засече с глава за 2:1.

Удари на Мариян Тонев и Веселин Марчев с глава не намериха целта, а вратарят на Оборище Стилиян Георгиев, който работи в школата на Марица, се справи с няколко удара от дистанция.

Така Марица записа общо трети успех в контролите през подготвителния период.

В първият кръг от новия сезон във Втора професионална лига Марица гостува на Спортист (Своге). Двубоят е на 24 юли, от 18:30 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Сами Мехмедов, Мартин Газиев, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Станислав Маламов, Мариян Тонев (Петър Начев, Даниел Спасов, Георги Иванов, Георги Георгиев, Теодор Фърков, Мартин Лазов, Борислав Дончев, Александър Праматаров, Симеон Вешев, Христиан Димитров)