Манчестър Юнайтед короняса Сити със загуба от Лестър

Манчестър Сити предсрочно спечели първенството на Премиършип, след като основният му конкурент Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 от Лестър като домакин в мач от 36-ия кръг. Отборът от "Олд Трафорд" се намира в тежка серия от 4 двубоя за 8 дни, заради което Оле Гунар Солскяер заложи на куп резерви, което в крайна сметка натежа.

Люк Томас беше точен за Лестър в 10-ата минута, но само пет по-късно Мейсън Грийнууд изравни. Гостите вкараха победното си попадение 66-ата чрез Чаалар Союнджу. Домакините, които в четвъртък излизат срещу Ливърпул, продължават да се борят за втората позиция в крайното класиране, докато целта на “лисиците” е място в топ 4.