64

Ман Юн с първи успех над Ливърпул от 4 години насам

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 в голямото дерби на английския футбол от третия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха с голове на Джейдън Санчо (16') и Маркъс Рашфорд (53'), а Мохамед Салах (81') върна надеждите на гостите за нещо повече в мача, но в крайна сметка повече попадения на стадион "Олд Трафорд" не паднаха.

Джейдън Санчо вкара първия гол в началото на второто полувреме със забележително хладнокръвно овладяване на топката и подходящ завършек.

Маркъс Рашфорд, който подобно на Санчо от известно време се бори за форма, също показа защо започва за Манчестър Юнайтед, като се измъкна от защитата и майсторски завърши покрай Алисон Бекер.

Юнайтед беше комфортно по-добрият отбор, но нещата станаха много нервни за тях в края на мача, след като Мохамед Салах се разписа покрай Давид де Хеа 10 минути преди края, но те удържаха.

Тен Хага заложи на това, че не избра най-голямото си име Кристиано Роналдо или капитана си Хари Магуайър, които бяха оставени на пейката, но това се отплати на холандеца, който ще се надява това да е началото на нещо специално под негово ръководство.

Домакините започнаха впечатляващо на "Олд Трафорд", а изненадващо започналият Антъни Еланга пропиля страхотен шанс само след 10 минути, когато удари греда.

Санчо обаче откри резултата след 16 минути игра, след като при хубава размяна между Кристиан Ериксен и Еланга отляво топката попадна в английското крило в близост до наказателното поле.

Бившият играч на Дортмунд позволи на Джеймс Милнър да се хвърли срещу него, след което небрежно намери долния ъгъл, докато Върджил ван Дайк и Алисон го наблюдаваха.

Червените дяволи продължиха да доминират през първото полувреме и единственото им оплакване на почивката беше, че не бяха още по-напред, въпреки че не им се наложи да чакат дълго за нов гол през втората част.

Джордан Хендерсън изпусна топката в средата на терена, което позволи на влезлия на полувремето Антъни Мартиал да изведе Рашфорд на контраатака.

Английският нападател едва не се озова в засада, но се измъкна от Джо Гомес и майсторски преодоля Алисон на близката му греда, за да отбележи първия си гол във Висшата лига от януари насам.

Ливърпул наистина започна да създава шансове едва в последните 15-20 минути.

Въпреки това те не успяха да натиснат за изравнителен гол, а ако не друго, домакините изглеждаха по-склонни да отбележат отново в последните моменти.

С трите точки "червените дяволи" изпревариха "Ливърпул" в класирането на Висшата лига и заеха 14-о място, а "червените" паднаха на 16-а позиция.