Ман Юн надхитри Милан, Динамо (З) изхвъри Тотнъм! Резултати от Лига Европа

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като елиминира Милан с победа 1:0 на реванша. Пол Погба се разписа в 48-ата минута за единственото попадение в срещата на Сан Сиро. Преди седмица двата тима завършиха наравно 1:1 на "Олд Трафорд" и така "червените дяволи" продължават напред.

Конфузна елиминация претърпя другият английски отбор в турнира Тотнъм. Динамо Загреб успя да поднесе голямата сензация на 1/8-финалите на Лига Европа, след като изхвърли от турнира шпорите, въпреки се изоставаше с 0:2 след първия мач. "Сините" играха много смело и успяха да наваксат изоставането си след два гола на Мислав Оршич (62', 82') след почивката. Така се стигна до продължения, в които Оршич (106') оформи своя хеттрик и изхвърли скъпата селекция на Жозе Моуриньо от турнира. Това означава, че през този сезон единствената надежда на Тотнъм за трофей, който е чакан толкова години от феновете на отбора, остава в турнира за Купата на лигата. На финала лондончани обаче ще трябва да преодолеят Манчестър Сити, за да постигнат това.