Ман Юн излезе втори с луд късмет! Обмислят спиране на Висшата лига

Манчестър Юнайтед излезе на второ място във временното класиране на Премиършип след много трудна победа с 1:0 на "Олд Трафорд" над Уулвърхамптън. В 93-ата минута "червените дяволи" стигнаха до победата след щастлив гол на Маркъс Рашфорд, дошъл след рикошет в Саис. Така Юнайтед вече е на две точки зад шампиона Ливърпул при равен брой изиграни срещи. Мърсисайдци обаче в сряда гостуват на Нюкасъл и могат да увеличат разликата.

Последните събития с нарастващите положителни случаи във Висшата лига може да наложат принудителна двуседмична пауза. Според информациите от Острова, клубовете от Премиър лийг са провели разговори за 14-дневна почивка през следващия месец именно заради новия щам на COVID-19.

Понеделнишкият мач между Манчестър Сити и Евертън беше отложен заради няколко положителни проби в тима на „гражданите“. Според „The Athletic“, мачът на Фулъм с Тотнъм в сряда също е под сериозно съмнение поради редица положителни тестове за COVID във Фулъм. Същата е ситуацията и преди Нюкасъл - Ливърпул като се чакат последните тестове на джордитата.