Ман Юн докосва финала, разкова Рома с 6:2

Виляреал надви Арсенал с 2:1 на Естадио де ла Серамика

Манчестър Юнайтед докосва финала в Лига Европа след феноменален обрат и разгромна победа с 6:2 над Рома на Олд Трафорд. В другия полуфинал Виляреал надви Арсенал с 2:1 и сблъсъкът предстои да бъде решен на Емирейтс.

Рома се оттегли с преднина 2:1 на почивката, но през второто полувреме бяха отнесени от тима на Оле Гунар Солскяер, който заби пет безответни гола.

Бруно Фернандеш откри за Юнайтед в 9-ата минута, но в 12-ата Лоренцо Пелегрини изравни от дузпа. Един Джеко изведе "джалоросите" напред в 34-ата минута и изглеждаше, че Рома може да постигне добър резултат преди реванша на "Олимпико". Плановете на Пауло Фонсека обаче се объркаха от трите принудителни смени, които трябваше да извърши още през първото полувреме.

Юнайтед излезе преобразен през втората част и физически смачка съперника си. Кавани се разписа за 2:2 в 48-ата минута, а в 64-ата отново той беше точен и "червените дяволи", но най-лошото за Рома тепърва предстоеше. Бруно Фернандеш от дузпа в 71-ата минута, Пол Погба в 75-ата и резервата Мейсън Грийнууд в 86-ата довършиха "джалоросите", като по този начин обезсмислиха ответния двубой.

Това е общо пети полуфинал във всички турнири за Юнайтед от началото на миналата година, но нито един от предишните четири не беше спечелен. През сезон 2019/20 "червените дяволи" отпаднаха на същия етап от Севиля. За последно отборът ликува с трофея през 2017 година под ръководството на Жозе Моуриньо.

На Естадио де ла Серамика Виляреал поведе с 2:0 на Арсенал, но топчиите успяха да върнат едно попадение и остават отворен изхода от сблъсъка за реванша на стадион Емирейтс. Резултатът беше открит още в петата минута от Мануел Тригерос. В 29-ата минута Раул Албиол удвои аванса на домакините.

В 71-ата минута гостите от Лондон намалиха след спорна дузпа, реализирана от Никола Пепе. Така "жълтата подводница" постигна исторически първи успех над Арсенал в историята си. Двата тима се бяха изправяли един срещу друг досега четири пъти, като на два пъти успехът бе за сметката на лонданчани, а две от срещите завършиха без победител.