Ман Сити обърна Реал на Бернабеу, Лион шокира Юве

Манчестър Сити направи голяма крачка към класиране за четвъртфиналите на Шампионската лига с победа 2:1 над Реал на Сантяго Бернабеу. Английският тим, който е пред прага на изхвърляне от Европа, заради финансови машинации, изигра отличен мач като успя да обърне домакините, след като губеше с 0:1. Първо Иско откри за Белия балет след час игра.
Английският тим обаче не се отчая и Габриел Жезус изравни в 78-ата минута. Кевин Де Бройне н 83-ата минута от дузпа донесе победата за Сити. В 87-ата минута пък капитанът на домакините Серхио Рамос получи директен червен картон.

Лион постигна изненадваща победа с 1:0 над Ювентус в първия сблъсък между двата тима от 1/8-финала в Шампионската лига. Французите изиграха силно първо полувреме и поведоха с гол на Люка Тусар в 31-ата минута. През втората част обаче Ювентус бе пълен господар и направи куп пропуски пред вратата на Антони Лопеш, като попадение на Пауло Дибала не бе зачетено заради засада. В крайна сметка обаче “Хлапетата” успяха да ранят “Старата госпожа” и записаха първата си победа над торинци в своята история, като взеха добра преднина преди реванша.