61

Макаби почти изхвърли Юве от Шампионската лига! Резултати

Ювентус загуби с 0:2 от Макаби Хайфа като гост в четвъртия си мач от груповата фаза на Шампионската лига и застраши сериозно оставането си в турнира. Омер Атцили в 8-ата и 42-ата минути донесе успеха на домакините.

Челси победи Милан с 2:0 като гост в дербито на група Е от Шампионската лига. Гостите от Лондон получиха дузпа в 18-ата минута за задържане на Мейсън Маунт от Фикайо Томори, който бе изгонен с червен картон. Жоржиньо реализира от бялата точка и откри.  Пиер-Емерик Обамеянг затвърди успеха на сините в 34-ата минута.

В другата среща от групата Динамо (Загреб) и Залцбург завършиха при 1:1. Така Челси е начело със 7 точки, следва Залцбург с 6, Милан и Динамо Загреб с по 4.

Поредният ден в Шампионската лига донесе един куп емоции от най-висока класа. Изненадите не бяха никак малко, след като Копенхаген препъна Манчестър Сити, Макаби Хайфа унижи Ювентус, а Шахтьор Донецк се оказа на секунди от това да надвие Реал Мадрид във Варшава.

Бенфика успя отново да се опълчи на ПСЖ, завършвайки 1:1 въе френската столица, а в гвоздея на програмата Челси с лекота премина през 10 от Милан.