61

Лудогорец загуби от Бетис в петголов трилър! Разултати от Лига Европа

Лудогорец направи мач при визитата си на Реал Бетис, но загуби втората си среща от групите на Лига Европа с 2:3. Предварителните очаквания бяха за тотална доминация от „лос вердибланкос“, но „орлите“ демонстрираха отлична компактна игра и единствено малките детайли и класата на испанския отбор донесе победата на хората, ръководени от Мануел Пелегрини. Също така „орлите“ станаха първият отбор през новия сезон, които вкарват голове на „Бенито Виямарин“, като Бетис до този момент е категоричен доминант, когато приема съперници на своята арена.

Луис Енрике даде аванс на Бетис в 26-ата минута, а легендата Хоакин удвои актива за своите с чудесен гол в 40-ата минута. Кирил Десподов намали пасива на разградчани в добавеното време на първата част, за да може Серхио Каналес да покачи до 3:1 в 59-ата. Влезлият като резерва Рик Джонатан направи 2:3 с добър удар в 75-ата минута, а в добавеното време на мача резервата Групер пропусна отличен шанс за "орлите", след като можеше да направи 3:3, излезнал сам срещу вратаря Браво.

Реал Сосиедад - Омония Никозия 2:1

30' Андер Гевара 72' Бруно 80' Александър Сьорлот

Шериф Тираспол - Манчестър Юнайтед 0:2

17' Джейдън Санчо 40'  Кристиано Роналдо

Мидтиланд – Лацио 5:1

27' Паулиньо 30' Каба  52' Евандер  57' Сергей Милинкович-Савич 68' Густав Исаксен 72' Ерик Святченко

Фейенорд – Щурм Грац 6:0

9' Алиреза Яханбакш 31' Давид Ханцко 34' Данило Перейра, 41' Алиреза Яханбакш 66' Сантяго Хименес  78' Усама Идриси

Олимпиакос - Фрайбург 0:3

5' Николас Хофер 25' Михаел Грегорич 52' Михаел Грегорич

Карабах - Нант 3:0

60' Овусу  65' Абдела Зубир  72' Марко Янкович

Монако – Ференцварош 0:1

80' Балинт Вечей

Трабзонспор – Цървена звезда 2:1

16' Марек Хамшик 68' Махмуд Трезеге 89' Велко Николич

Бодьо/Глимт - Цюрих 2:1

54' Улрик Салтнес 58' Хюго Ветлесен 81' Донис Авдияй

Динамо Киев – АЕК Ларнака 0:1

8' Адам Гюрчо

Рен - Фенербахче 2:2

52' Мартин Терие 54' Ловро Маер  60' Ирфан Кахведжи 90' Eнер Валенсия

Рома – ХИК Хелзинки 3:0

47' Дибала 49' Лоренцо Пелегрини 68' Андреа Белоти

Бетис - ЛУДОГОРЕЦ 3:2

25' Луис Енрике 39' Хоакин 45' Десподов  59' Серхио Каналес 75' Рик Джонатан

Роял Юнион – Малмьо 3:2

6' Джоузеф Сисей 17' Кристиан Бърджес 57' Исаак Шисе Телин 69' Теди Тума 71' Виктор Бонифейс

Брага – Унион Берлин 1:0