61

Лудогорец удари ЦСКА с 2:0 и дръпна със 7 точки на върха ВИДЕО

Лудогорец дръпна със седем точки на върха в Ефбет лига, след като спечели с 2:0 дербито срещу ЦСКА. Головете за разградчани реализираха Пиерос Сотириу от дузпа и Мавис Чибота.  Наставникът на червените Стойчо Младенов продължава да няма победа срещу този съперник.

В 38-ата минута Ману получи извеждащ пас и за момент се озова очи в очи с Бусато, но се засеути и Турицов блокира удара му. Секунди по-късно нова добра атака на разградчани отдясно завърши с извеждащо подаване към Янков. Бусато излезе да парира полузащитника на домакините, който предпочете да търси свой съотборник, а не да стреля, но пасът му не сполучи.

12Лудогорец - ЦСКА - София
Секунди след началото на втората част Ману изведе Янков сам срещу вратаря, но докато халфът се чудеше какво да прави с топката, Бусато излезе и го блокира.

Най-чистото положение в мача до този момент дойде в 56-ата минута, когато Лам засече центриране на Матай, Падт спаси, топката се чукна в гредата, след което Сисиньо изчисти.

Шоу стреля в 74-ата минута от 22 метра, но Бусато без проблем улови. Две минути по-късно Кайседо изведе Йомов, който можеше да подаде към абсолютно непокрития Варела, за да изведе съотбоника си сам срещу вратаря, но не го видя, предприе солова акция и пропиля положението.

Така се стгна до 77-ата минута, в която Лудогорец организира контраатака след изпълнене на корнер от червените. Чибота получи пред наказателното поле на гостите, преодоля Мазику и Турицов, след която Бусато излезе и го фаулира, заради което Кабаков отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Сотириу, вкарал в долния десен ъгъл на Бусато.

Лудогорец сложи точка на спора с втори гол в 91-ата минута. Пинас изведе с дълъг пас Чибота по лявото крило, той влезе навътре, финтира Матей и с шут по земя оформи крайното 2:0.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 4. Сисиньо (86' - 22. Жордан Икоко),  5. Георги Терзиев, 30. Игор Пластун, 6. Шакил Пинас - 8. Клод Гонсалвеш (65' - 25. Стефан Баджи), 23. Кафумана Шоу - 64. Доминик Янков (65' - 95. Каули Оливейра), 10. Елвис Ману (71' - 13. Мавис Чибота), 11. Кирил Десподов - 19. Пиерос Сотириу

Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 29. Дорин Ротариу, 79. Тихомир Димитров

Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику - 21. Амос Юга (82' - 24. Карло Мухар), 3. Жеферсон (82' - 15. Тибо Вион) - 30. Яник-Сони Вилдсхут (62' - 5. Федерико Варела), 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (82' - 7. Йоан Баи) - 9. Жорди Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 20. Карол Метс, 15. Тибо Вион

Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Георги Кабаков