1553

Лудогорец тръгна в Лига Европа с точка, но даде две големи жертви

Лудогорец спечели с малко късмет точка в първия си мач от групите на Лига Европа като гост на датския Мидтиланд. Густав Исаксен откри резултата още в третата минута за домакините с глава.

Кирил Десподов изравни отблизо в 32-ата минута, след като се възползва хитро от рикошет в пеналта на датчаните. Звездата на Лудогорец обаче беше принуден да напусне принудително след почивката.

Другата лоша новина е контузията на капитана Антон Недялков веднага след почивката. Националът напусна със сълзи, давайки вид, че е получил нова тежка травма. Късмет на Тони!

Иначе Мидтиланд беше по-добрият отбор, но направи доста пропуски. Показателно е, че българите не ритнаха към вратата през втората част. Припомняме, гостите бяха без треньора Дамбраускас, който е с COVID-19.

В другия мач от група F на турнира Цървена Звезда победи у дома с 2:1 португалския Брага. На 30 септември Лудогорец приема сръбския гранд.