Лудогорец се опъна на Интер и загуби само с 0:2

Лудогорец изигра добър мач срещу Интер, но класата на италианския гранд си каза думата и той си тръгна с победа 2:0 от Разград. Делиорманци се защитаваха отлично до 71-ата минута, когато Кристиян Ериксен с шут от границите на пеналта откри, а малко след това разтресе и гредата. В добавеното време Ромелу Лукаку от дузпа фиксира крайния резултат.

Двубоят от елиминациите в Лига Европа беляза и дебюта на технологията за видеоповторения (VAR) в България. Испанският рефер Карлос Дел Серо Гранде трябваше да я ползва само веднъж, като отсъди дузпа в края на срещата.

За "Интер" победата е първа на българска земя при третата му визита. Дотук италианският тим имаше две равенства с ЦСКА и "Етър". Реваншът на "Сан Сиро" в Милано е след седмица.

"Лудогорец" беше без голмайстора си Клаудиу Кешеру, след като авторът на шест гола в Лига Европа отпадна от състава заради травма. Атаката поведе Якуб Шверчок, подпомаган от бразилците Вандерсон, Марселиньо и Каули Оливейра.

Преди да са изтекли и две минути "Интер" стигна до шанс за гол. След центриране Кристиано Бираги стигна до топката и стреля, но тя се отби от бранител в зелено. След ранната ситуация гостите продължиха да бъдат по-активни в първите пет минути.

След тях "Лудогорец" се оттърси от натиска на "нерадзурите" и изнесе играта в предни позиции. В рамките на около 10 минути българският шампион беше агресивен и показа самочувствие да води играта.

До края на първото полувреме по-добрите възможности бяха на сметката на италианците. В 25-ата минута Виктор Моузес проби отдясно и центрира, а Бираги отправи удар за втори път в мача. Втаратят на "Лудогорец" Пламен Илиев обаче се намеси отлично. Четири минути по-късно Кристиан Ериксен се освободи в наказателното поле на "Лудогорец", но не успя да стигне до удар.

През първата част "Лудогорец" не се възползва от няколкото шанса, които му се откриха. Възможности за бързи атаки не бяха реализирани от българския тим, а Шверчок остана изолиран, или не задържаше топката, когато тя стигаше до него.

След паузата "Интер" се постара да повиши темпото и изостри играта си. В 50-ата минута "нерадзурите" удариха греда, като топката се отби в страничния стълб след изстрел на Алексис Санчес.

Недоволен от липсата на голове треньорът на "Интер" Антонио Конте потърси промяна в своя тим и пусна на терена водещия си реализатор Ромелу Лукаку в 64-ата минута. Наставникът на "Лудогорец" Павел Върба отговори с уплътняване на средната зона и вкара по-свеж футболист в лицето на Стефан Баджи.

Българската защита рухна в 71-ата минута, когато по-активната игра на "Интер" даде резултат. Кристиан Ериксен се разписа с удар в наказателното поле между няколко играчи на "Лудогорец" и даде аванс на италианците.

В основата на попадението беше Лукаку, който първо изостри играта, а след това даде и асистенция. Минута след гола си Ериксен беше близо и до второ попадение, но негов удар срещна гредата.

В края на двубооя Върба направи рокади в състава си, заложи на Марселиньо на върха на атаката и остави свободна роля на Мавис Чибота по фланга. Конгоанецът се включи с желание и пет минути преди края опита да спечели дузпа, но това му донесе само жълт картон за симулация.

© Associated Press

В основата на попадението беше Лукаку, който първо изостри играта, а след това даде и асистенция.

Минута след гола си Ериксен беше близо и до второ попадение, но негов удар срещна гредата.

Вместо това в края на мача "Интер" вкара от дузпа, назначена след използване на технологията. След повторение се видя игра с ръка на Абел Анисе в наказателното поле и от 11-те метра Лукаку реализира.