61

Лудогорец прати Звезда на осминафинал в Лига Европа

ЦСКА приключи с 2:3 срещу Рома

Лудогорец приключи участието си в тазгодишните групи на европейските клубни турнири с равенство – 0:0, срещу датския първенец Мидтиланд на „Хювефарма Арена” в Разград. Хиксът облагодетелства Цървена звезда, който се класиза за осминафиналите в Лига Европа.

Така делиорманци завършиха с две точки в актива си групите на Лига Европа, като и двата пункта бяха взети от датския шампион, който ще се примири с факта да продължи напролет в турнира Лига на конференциите, след като финишира трети в група F от надпреварата.

В другата среща Спортинг Брага и Цървена звезда направиха 1:1 и сърбите спечелиха групата с 11 точки и продължават към 1/8-финалите,  докато португалският тим ще трябва да играе от фазата на 1/16-финалите заради втората си позиция в крайното класиране.

ЦСКА загуби с 2:3 от Рома в последния си мач от груповата фаза на Лига на конференциите. Два гола за „вълците” на „Васил Левски” вкара Тами Ейбрахам. Нападателят се разписа в 15-ата и 53-ата минути, а едно добави Борха Майорал в 34-ата минута. За „червените” точен беше изпадналия в немилосто до този момент Хамза Чатакович в 75-ата минута, а в продължението на мача Яник Вилдсхут оформи крайното 2:3. Това бе първо попадение за нидерландското крило след идването му на "Армията" през лятото.