61

Лудогорец потрепери в Дъблин, но продължи в Шампионската лига

Лудогорец потрепери доста и загуби гостуването си на Шамрок Роувърс с 1:2, но все пак се класира за третия квалификационен кръг в Шампионската лига, след като у дома победи ирландците с 3:0. Така за тима на Анте Шимунджа предстоят двубои с Динамо Загреб, който елиминира северномакедонския Шкупи с общ резултат 3:2.

Разградчани останаха на терена на "Тала Стейдиъм" с десет човека още в началото на втората част, но въпреки това удържаха фронта и не допуснаха обрат, който да ги изхвърли от битката за място в груповата фаза на най-престижния клубен турнир.

Шамрок поведе в резултата в 21-ата минута с гол на Аарън Грийн. В 51-ата минута Мануел Шоу остави отбора си с човек по-малко след втори жълт картон. В последните минути на двубоя Айдомо Емаку върна надеждите на ирландците, вкарвайки топката за втори път във вратата на Серджио Падт. Каули Оливейра обаче сложи край на спора с гол в добавеното време на срещата.

Така делиорманци си осигуриха със сигурност поне място в групите на Лигата на конференциите.