Лудогорец падна в Будапеща в равностоен мач

Лудогорец загуби с 1:2 при гостуването на Ференцварош на старта в Шампионска лига. Срещата се игра пред пълните трибуни на стадион "Групама Арена" и беше много интригуваща. И двата отбора създадоха доста положения, но в крайна сметка домакините победиха.

Крайният победител, който ще продължи във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, ще бъде определен на реванша в Разград - на 17 юли от 20:30 часа.

Двубоят в Будепеща започна кошмарно за "орлите", след като домакините успяха да поведат рано. В шестата минута Токмак Нгуен се разписа във вратата на Пламен Илиев, след като успя да изпревари в наказателното поле Джордан Икоко, който се намеси неразчетено след центриране на Ловренчич отдясно - 1:0.

В 31-ата минута Якуб Швиерчок изравни - 1:1. Полякът довкара отблизо топката, която беше отразена от вратаря Дибус след силен удар на Чибота. В 65-ата Ференцварош отново дръпна в резултата. Точен за 2:1 беше Олександър Зубков.

Ференцварош - Лудогорец 2:1

1:0 Токмак Нгуен 6, 1:1 Якуб Шверчок 31, 2:1 Олександър Зубков 65

Ференцварoш: 90.Денес Дибус, 8.Герго Ловренчич, 25.Миха Блажич, 33.Лаша Двали, 26.Марсел Хейщер, 7.Данило Ихнатенко, 14.Харатин (77   18.Давид Шигер), 11.Олександър Зубков  , 92.Михал Шкварка, 93.Токмак Нгуен   (83   97.Роланд Варга), 50.Тамаш Пришкин (66   10.Давиде Ланзафаме)
Резерви: 99.Давид Гроф, 5.Абрахам Фримпонг, 21.Ендре Ботка, 18.Давид Шигер, 30.Руи Педро, 97.Роланд Варга, 10.Давиде Ланзафаме
Треньор: Сергей Ребров

Лудогорец: 23.Пламен Илиев, 22.Джордан Икоко, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци  , 3.Антон Недялков, 18.Светослав Дяков, 44.Яцек Горалски   (78   25.Стефан Баджи), 92.Джоди Лукоки (83   17.Жоржиньо), 8.Дан Битон (66   84.Maрселиньо), 13.Мавис Чибота, 10.Якуб Швиерчок
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 25.Стефан Баджи, 4.Сисиньо, 7.Димо Бакалов, 17.Жоржиньо, 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Стойчо Стоев