Лудогорец напред в Шампионската лига с трудна победа над Будучност

Лудогорец преодоля първия кръг от квалификациите в Шампионската лига с неочаквано трудна победа 3:1 над Будучност (Подгорица) при гостуването си в Черна гора. Непретенциозният тим на домакините се опъна здраво на скъпата делиорманска селекция. До самия край разградчани водеха само с 2:1 и трепереха от изравняване. В добавеното време обаче Каули вкара третия гол, с който спря устрема на домакините.

Ихиньо в 12-ата и Мавис Чибота в 25-ата минути дадоха комфортна преднина за нашия първенец. Чукович обаче върна гол в 30-ата минута, което окрили черногорци. Няколко пъти вратарят Ренан спаси делиорманци при чисти положения пред него.

Идната сряда Лудогорец ще се изправи срещу Мидтиланд на своя "Хювефарма Арена" във второто си препятствие по пътя към групите на Шампионската лига.