Лудогорец надхитри Локо с 3:1 в трилър на Лаута

Локомотив стартира със загуба 1:3 от Лудогорец кампанията си в новия сезон на Ефбет лига. Черно-белите и шампионите изиграха страхотен мач пред невероятна публика на Лаута, който гостите спечелиха благодарение на по-голямата си концентрация в решителните моменти през втората част. Пловдивчани, които празнуваха 95-и рожден ден бяха преследвани от малшанс, тъй като след втория гол удариха греда, а веднъж топката се разходи по голлинията на вратаря Падт след центриране на Конър Руан.

Елвис Ману, Кирил Десподов и Бърнард Текпетей бяха точни за успеха на делиормарци, а фантастично попадение за домакините вкара Димитър Илиев.

Двата тима направиха хубав мач с положения и пред двете врати, въпреки че имаха и едно наум за предстоящите срещи в Европа през седмицата. Все пак "орлите" показаха, че притежават повече класа към момента в отделни ситуации, които се оказаха решаващи. Пловдивчани могат да съжаляват, че не взеха нещо от разградчани, тъй като имаха доста положения за гол, които обаче не успяха да реализират.

Още в първите минути двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Мавис Чибота се оказа на добра позиция, но Илко Пиргов излезе и спаси. След това пък Парвизджон Умарбаев стреля от малкото наказателно поле, но Серджио Падт бе на правилното място, за да избие.

В 11-ата минута Алекс Сантана от гостите удари греда. Бразилецът стреля от дистанция и Пригов бе безпомощен, но напречният стълб бе негов спасител в случая.

В 39-ата минута Ману направи много голям пропуск. Хубава комбинация на "орлите" изведе нападателят на чиста позиция във вратарското поле, но холандецът прати топката над гредата

Малко по-късно дълъг пас на Димитър Илиев намери Георги Минчев, който засече с глава, но топката мина покрай гредата на Падт.

В 44-ата минута резултатът бе открит от гостите. Хубав извеждащ пас на Сисиньо към Бърнард Текпетей и крилото намери Ману на празна врата, който само протегна крак за 1:0 в полза на Лудогорец. Ситуацията бе разгледана от ВАР, но положението бе чисто от засада при първия пас.

В началото на втората част Локомотив започна по-активни действия. Конър Руан и Милош Петрович имаха възможност да реализират, но пропуснаха.

В 67-ата минута обаче черно-белите изравниха. Димитър Илиев получи топката в половината на съперника и след като напредна с феноменален шут направи 1:1.

В 76-ата минута влезлият като резерва Кирил Десподов отново изведе Лудогорец напред. Крилото бе изведен в наказателното поле от Вандерсон и с техничен удар прати топката покрай Пиргов.

В първата минута от даденото от съдията продължение Локо можеше да изравни отново. Руан се оказа на добра позиция в наказателното поле и от малък ъгъл прокара топката покрай Падт, но на голлинията Георги Терзиев изчисти току пред попадението.

Минута по-късно обаче Лудогорец стигна и до трето попадение. Пиерос Сотириу напредна в половината на домакините и намери Текпетей, който стреля силно в Пиргов и топката успя да преодолее стража за 3:1 в полза на гостите, което се оказа и крайният резултат в мача.

КРАЙ НА МАЧА!
90 + 5 - ГОООЛ! Текпетей от непосредствена близост простреля Пиргов след грешка на Крачун.
90 + 3 - Уникален пропуск на Локо. Руан пусна топката, която се разходи по голлинията, но нямаше кой да засече.
90 - Ще се играят минимум 7 минути добавено време.
83 - Крачун удари десния дирек зад Падт с глава след центриране на Салинас.
76 - ГОООЛ! Кирил Десподов отново изведе Лугодорец напред.

75 - Реферът Никола Попов прекъсна мача, заради димка от агитката на Локо.
68 - ГОООЛ! Димитър Илиев с виртуозен шут от 25 метра опъна мрежата в горния десен ъгъл на Падт!

59 - Локо поиска дузпа за игра с ръка, но Попов не даде. Реферът поиска консултация с ВАР и отсъди корнер.
50 - Страхотен шут на Руан от границите на пеналта, Падт с мъка изби в корнер.
46 - Две смени в Локо. Милош Петрович и Емил Янчев влязоха вместо Алексей Биков и Парвиз Умарбаев.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
45 + 2 - Ману стреля от границата на пеналта, Пиргов спаси.
45 - Ще се играят 2 минути добавено време.
44 - Реферът Никола Попов се консултира с ВАР и зачете попадението.
43 - ГОООЛ! Сисиньо изведе зад отбраната на домакините Бърнард Текпетей, който центрира по земя за Елвис Ману и последния не сгреши от близка дистанция, пращайки топката във вратата за 0:1.
41 - Уникален пропуск и на Локо. Димитър Илиев намери в пеналта Георги Минчев, но ударът му с глава мина на сантиментри от десния дирек на Падт.
38 - Уникален пропуск на Лудогорец. Елвис Ману от 3 метра стреля над рамката.
29 - Димитър Илиев намери Конър Руан, който нахлу в пеналта, но центрира неточно.
25 - Страхотно спасяване на Пиргов. Елвес Ману стреля от 5 метра, но вратарят отрази удара му.

10 - Текпетей удари греда с шут от 20 метра.
6 - Златен шанс за Локо. Умарбаев разпиля защитата на госитите, но вратарят Падт спаси удара му.
5 - Страхотен шанс за Лудогорец. Мавис Чибота излезе сам срещу Илко Пиргов. Вратарят на Локо със самоотвержен плонж спаси.
3 - Опасна атака на Димитър Илиев, но Георги Минчев не успя да овладее топката в пеналта.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
Локомотив и Лудогорец излизат тази вечер от 21 часа в дербито на първия кръг на новото първенство. Наставникът на черно-белите Александър Тунчев направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с този, на който разчиташе при победата на Словачко в Лига на конференциите.

На мястото на Николай Николаев като десен халф бек ще започне Бирсент Карагарен. Рефер на двубоя ще бъде заралията Никола Попов.