64

Лудогорец излъга Локо Пловдив с 1:0 в мач с автогол, ВАР и червен картон

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 14-ия кръг на "Хювефарма Арена". Шампионите стигнаха до успеха след автогол на Гомис в 90-ата минута. Локомотив завършиха мача с човек по-малко след втори жълт картон на Паскалев.

Мачът през първото полувреме не го биваше, а владеенето на топката беше: Лудогорец: 64%, Локомотив: 36%.

Всичко интресно се случи след почивката. в 50-ата минута отбита топка стигна до Текпетей в наказателното поле, той стреля прецизно към далечния ъгъл, но вратарят изби, при първата сериозна опасност след антракта.

62 минута. Текпетей навлезе в наказателното поле, след съприкосновение с Паскалев, падна и домакините разпалено поискаха дузпа. След намесата на ВАР, е отсъдена такава! Пропуск! Сотириу стреля, топката се удари последователно в двете странични греди, но така и не влезе. Кълбото се върна в него и той отново стреля, над вратата, но дори и да беше вкарал, щеше да има непряк свободен удар.

Гомис фаулира Чибота и Драганов бе непоколебим - нов 11-метров наказател удар в полза на домакините в 84-ата минута. Все пак след разглеждане от ВАР, реферът отиде сам да прецени ситуацията и отсъди, че нарушение няма. Чибота получи жълт картон за симулация.

90 минута - 1:0 за Лудогорец! Текпетей направи двойно подаване с Ману, след което центрира прострелно, но там Гомис засече злополучно в собствената си врата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Гомис 90-автогол

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 6. Пинас, 23. Шоу, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 11. Десподов, 64. Янков, 19. Сотириу

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Рейдър, 20. Петрович, 5. Паскалев, 4. Гомис, 33. Томашевич, 9. Карагарен, 11. Руан, 39. Умарбаев, 16. Салинас, 14. Илиев, 10. Минчев