61

Лудогорец и ЦСКА загубиха в Европа ВИДЕО

Двата български представителя в европейските турнири загубиха мачовете си тази вечер. Лудогорец получи звучен шамар от португалския средняк Брага. Делиорманци паднаха с 2:4 на екзотичния стадион в малкото иберийско градче. Пиерос Сотириу и Игор Пластун бяха точни за шампиона ни, докато за домакините вкараха Ал Мусрати, Юри Медейрош, Галено и Марио Гонзалес. Стражът на разградчани Кристиян Кахлина, макар и да не се справи по най-добрия начин при някои от попаденията, спаси вратата си от още голове.

В неделя Лудогорец приема Локомотив Пловдив на Хювефарма арена в мач от 14 кръг на Ефбет лига.

ЦСКА загуби и гостуването си на  Зоря Луганск с 0:2 като гост в мач от 4-я кръг на Лигата на конференциите. Двубоят се проведе на "Славутич Арена" в Запорожие.

Головете за домакините паднаха в заключителните минути на втората част на мача, като и двете попадения дойдоха след грешки на "армейски" играчи. Шахаб Захеди се разписа в 87-ата минута, а в добавеното време на спора асистира за Алахяр Саядманеш, който също не сгреши от близка дистанция.

В 20-ата минута Яник Вилдсхут се отчете с пропуск за ЦСКА. Гол на "червените" пък не беше зачетен в средата на втората част поради засада. А малко преди попадението на Захеди, резервата Йоан Баи нямаше късмет пред гола.

В предния кръг на турнира "армейците" отстъпиха на Зоря с 0:1 като домакини. ЦСКА е с 1 точка във временното класиране на група С. Зоря има 6, с толкова е и Рома. Лидер е съставът на Бодьо/Глимт със 7 пункта. Норвежците и италианците са с мач по-малко. Първите два тима в крайното подреждане на карето продължават напред в турнира.