61

Лудогорец и ЦСКА аут от Европа

ЦСКА и Лудогорец напускат европейските клубни турнири, след като загубиха мачовете си тази вечер. Разградчани имаха известни надежди да продължат в Лига на конференциите, но те бяха изпарени при поражението им с 0:1 от Цървена звезда. Червените пък паднаха с 0:2 от Бодьо Глимт.

Мирко Иванич вкара единствения гол на Мала Маракана, който раздели звездашите и делиорманци. Той се разписа със страхотен удар от над 25 метра, който не остави никакви шансове на Сержио Падт.

Разградчани опитаха да се противопоставят на съперника си, но така и не успяха да създадат много опасни ситуации пред вратата на Милан Борян. За сметка на това футболистите на Деян Станокович бяха много агресивни през по-голямата част от срещата и логично се поздравиха с трите точки.

След успеха си Цървена звезда излезе на първо място във временното класиране с 10 точки. Втори е тимът на Брага 9. Трети е Мидтиланд с осем, докато Лудогорец са последни със само една точка в актива си.

По този начин футболистите на Станислав Генчев се простиха с надеждите си да играят в Европа и на пролет. Те можеха да постигнат това, ако се бяха класирали на трето място, което щеше да им позволи да се състезават в Лигата на конференциите през пролетта.

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването си на Будьо/Глимт в предпоследен мач от груповата фаза на Лигата на конференциите. Така за пръв път "червените" си тръгват с празни ръце при визита в Норвегия.

Домакините поведоха в 25-ата минута с попадение на Сондре Брунстад, който засече меко подаване в наказателното поле.

През втората част ЦСКА успя да се опълчи на своя опонент, но не и да вкара. Пет минути преди изтичането на редовното време Ерик Ботием реализира дежурния си гол, с който сложи точката на спора.
След поражението българският тим остава на последното място в група C с актив от 1 точка. Лидер е Будьо/Глимт с 11, следван от Рома с 10 и Зоря Луганск с 6. Римските „вълци“ се наложиха категорично с 4:0 срещу украинците.