Лудогорец елиминира Олимпиакос, на крачка е от групите на Шампионската лига

Лудогорец е на крачка от влизане в групите на Шампионската лига, след като елиминира Олимпиакос. Разградчани стигнаха до драматичен успех след изпълнение на дузпи 4:1, а в редовното време мачът завърши 2:2. Последното препятствие пред тима от Делиормана е шведския гранд Малмьо, който се справи с Рейнджърс на Стивън Джерард.

Ян М'Вила откри резултата в 30-ата минута, а в 48-ата Семедо си отбеляза автогол. Лудогорец осъществи пълен обрат в 57-ата минута, когато Пиерос Сотириу реализира дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов. В 68-ата минута Олимпиакос изравни чрез Ел Араби от скандална дузпа.

Гонзалвеш изчисти в корнер, футболист на гърците се наведе твърде ниско и халфът на орлите без да иска го закачи в главата. Първоначално съдията от Израел правилно отсъди ъглов удар, но след това първо показа, че ще гледа ВАР, къкъвто обаче в тази фаза на турнира няма. После промени решението си и посочи бялата точка, твърдейки, че е получил помощ от единия страничен съдия. За капак реферът реши да вдигне жълт картон на Вердон, а след това и червен.

Антон Недялков обаче му каза, че това не е второ, а първо предупреждение, съдията от Израел реши да си прегледа тефтерчето, видя, че е сбъркал и върна Вердон в игра.

До края на редовното време не се случи нищо интересно и мачът влезе в продължения. В първото от тях Лудогорец наложи надмощие, но два опасни изстрела на Сантана излязоха в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИАКОС 2:2 в редовното време и след продълженията, 6:3 след дузпи