61

Лудогорец би Търнава в последната секунда! Резултати от Лига Европа и Лига на конференциите

Лудогорец надви Спартак Търнава с 2:1 с гол в последната секунда на мача от предпоследния кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Разградчани поведоха в резултата в 74-ата минута, но само четири минути по-късно домакините успяха да изравнят. В 85-ата минута Оливие Вердон пропусна дузпа за Лудогорец, но в последната секунда на двубоя влезлият като резерва Матиас Тисера донесе трите точки на Лудогорец. 

В другия двубоя Нордселанд разби Фенербахче с 6:1. Датчаните са първи в групата с 10 точки, а Лудогорец е втори с девет, колкото има и Фенербахче, но с по-добри показатели от турския тим. Словашкият отбор е последен с една точка. 

В последния кръг Лудогорец приема Нордселанд в Разград, а Фенербахче е домакин на Спартак Търнава.

Резултатите и голмайсторите от петия кръг в групите на Лига Европа:

Група А
19:45 часа Фрайбург – Олимпиакос 5:0
1:0 Михаел Грегорич (3), 2:0 Михаел Грегорич (8), 3:0 Михаел Грегорич (36), 4:0 Килан Силдилия (42), 5:0 Ритсу Доан (77)

19:45 часа Бачка Топола – Уест Хям 0:1
0:1 Томаш Соучек (89)

Група B
19:45 часа АЕК Атина – Брайтън 0:1
0:1 Жоао Педро (55-дузпа)

22:00 часа Марсилия – Аякс 2:2
1:0 Пиер-Емерик Обамеянг (9-дузпа), 1:1 Бриан Броби (10), 2:1 Шансел Мбемба (26), 2:2 Бриан Броби (30)

Група C
19:45 часа Спарта Прага – Бетис 1:0
1:0 Лукаш Хараслин (54)

22:00 часа Рейнджърс – Арис Лимасол 0:1
0:1 Шави Бабика (28)

Група D
19:45 часа Аталанта – Спортинг Лисабон 1:1
1:0 Джанлука Скамака (23), 1:1 Маркъс Едуардс (56)

19:45 часа Щурм Грац – Раков Честохова 0:1
0:1 Джон Йебоа (81)

Група Е
22:00 часа Ливърпул – ЛАСК Линц 2:0
1:0 Луис Диас (12), 2:0 Коди Гакпо (16)

22:00 часа Тулуза – Унион Сен Жилоа 0:0

Група F
19:45 часа Макаби Хайфа – Рен 0:3
0:1 Мартин Териер (29), 0:2 Амин Гури (47), 0:3 Фабиан Ридер (90+3)

22:00 часа Виляреал – Панатинайкос 2:0
1:0 Алекс Баена (29), 2:0 Сантиаго Комесана (34)

Група G
22:00 часа Сервет – Рома 0:1
0:1 Ромелу Лукаку (21)

22:00 часа Шериф Тираспол – Славия Прага 1:1
0:1 Вацлав Юречка (19), 1:1 Кристиан Товар (45+3)

Група H
22:00 часа Молде – Карабах 0:1
0:1 Жуниньо (12)

22:00 часа Хекен – Байер Леверкузен 0:1
0:1 Виктор Бонифейс (14)

Резултатите и голмайсторите от петия кръг в групите на Лига на конференциите:

Група А
19:45 часа Клаксвик – Слован Братислава 1:2
1:0 Матс Бое Микелсен (17), 1:1 Юрай Куцка (24), 1:2 Юрай Куцка (62)

19:45 часа Олимпия Любляна – Лил 0:2
0:1 Реми Кабела (15), 0:2 Юсуф Язъджъ (75)

Група B
15:00 часа Брейдаблик – Макаби Тел Авив 1:2
0:1 Дан Битон (35), 1:1 Гисил Ейолфсон (61), 1:2 Еран Захави (82)

19:45 часа Гент – Зоря Луганск 4:1
1:0 Малик Фофана (20), 2:0 Ноа Фадига (49), 3:0 Гифт Орбан (55), 4:0 Омри Ганделман (75), 4:1 Денис Нанойний (83)

Група C
17:00 часа Астана – Динамо Загреб 0:2
0:1 Габриел Видович (48), 0:2 Такуро Канеко (79)

19:45 часа Балкани – Виктория Пилзен 0:1
0:1 Павел Шулц (81)

Група D
19:45 часа Бешикташ – Брюж 0:5
0:1 Каспер Нилсен (4), 0:2 Игор Тиаго (14), 0:3 Игор Тиаго (46), 0:4 Рафаел Ониедика (50), 0:5 Андреас Сков Олсен (69)

19:45 часа Бодьо/Глимт – Лугано 5:2
1:0 Амал Пелегрино (40), 2:0 Сондре Брунстад Фет (52), 3:0 Патрик Берг (66), 3:1 Жан Селар (69), 4:1 Амал Пелегрино (79), 4:2 Борис Бабич (86), 5:2 Оскар Форсмо Капскармо (89)

Група Е
19:45 часа АЗ Алкмаар – Жрински 1:0
1:0 Вангелис Павлидис (59-дузпа)

22:00 часа Астън Вила – Легия Варшава 2:1
1:0 Муса Диаби (4), 1:1 Ернест Мучи (20), 2:1 Алекс Морено (59)

Група F
22:00 часа Чукарички – Ференцварош 1:2
1:0 Лука Аджич (20), 1:1 Кристофер Закариасен (83), 1:2 Александър Пешич (90+8)

22:00 часа Фиорентина – Генк 2:1
0:1 Йорис Кайембе (45), 1:1 Лукас Мартинес Куарта (45+4), 2:1 Николас Гонзаслес (82-дузпа)

Група G
19:45 часа ХИК Хелзинки – Абърдийн 2:2
1:0 Хасан Банде (16), 2:0 Сантери Хостика (33), 2:1 Ангъс Макдоналд (41), 2:2 Луис Лопес (56)

22:00 часа Айтрахт Франкфурт – ПАОК Солун 1:2
0:1 Томаш Кеджиора (55), 1:1 Омар Мармуш (58), 1:2 Андрия Живкович (73)

Група H
22:00 часа Нордселанд – Фенербахче 6:1
1:0 Лукас Хей (21), 2:0 Даниел Свенсон (25), 2:1 Миши Батшуай (43), 3:1 Бенямин Нигрен (55), 4:1 Кристиан Расмусен (66), 5:1 Бенямин Нигрен (75), 6:1 Бенямин Нигрен (84)

22:00 часа Спартак Търнава - ЛУДОГОРЕЦ 1:2
0:1 Квадво Дуа (74), 1:1 Ерик Даниел (78), 1:2 Матиас Тисера (90+5)

 


 

Оцени новината

Оцени новината
5/5 от 1 оценки
5/5 от 1 оценки

Коментари

Отговор на коментара написан от Премахни

Публикувай
0 коментара

Анкета

Добра покупка за Локо Пд ли е Реда Рабей?