64

Лудо мърсисайдско дерби, но само 0:0

Евертън и Ливърпул завършиха 0:0 в мърсисайдското дерби, с което се откри 6-ия кръг във Висшата лига. И двата отбора имаха много възможности да стигнат до пълен успех, като в мача имаше четири удара в гредите и отлични изяви на вратарите Джордан Пикфорд и Алисон.

Ливърпул загуби поредни точки, като след кръга може вече да изостава с 9 от първия в класирането. "Червените" са на пета позиция с 9 точки, а Евертън все още няма победа, но е с 4 равенства от 6 мача и се изкачи временно до 14- а позиция.

В 69-ата минута Конър Коуди вкара гол за Евертън след асистенция на Мопе, но след преглед на ВАР бе решено, че защитникът е бил с малко в положение на засада.

В последните минути "карамелите" бяха по-активни, а в 84-ата минута Алисън извади удар на резервата Дуайт Макнийл, която влизаше под гредата.

Дълбоко в добавеното време Мохамед Салах успя да преодолее Пикфорд, но ударът му отново срещна страничния стълб.