Локомотив трети след 3:1 срещу Дунав

Локомотив (Пловдив) победи Дунав (Русе) с 3:1 в последния двубой от шестия кръг на efbet Лига и излезе на трето място в класирането..

Гостите от Малката Виена поведоха още в 9-ата минута, когато точен бе Стефан Христов.

Показаха жълт картон на Бруно Акрапович, той потърси дузпа за игра с ръка, но реферът Тренчев бе на друго мнение.

Димитър Илиев изравни от дузпа в 25-ата минута, отсъдена за нарушение на Мартин Ковачев срещу Бирсент Карагарен.

Центриране на Ожболт отляво бе отклонено от Томашевич и Карагарен с глава направи 2:1 в третата минута от добавеното време на първото полувреме.

Димитър Илиев вкара със страхотен минаващ удар за 3:1 м 56-ата минута

Локомотив Пловдив - Дунав 3:1

0:1 Стефан Христов 9, 1:1 Димитър Илиев 25-дузпа, 2:1 Бирсент Карагарен 45+3, 3:1 Димитър  Илиев 56

Локомотив: 71. Луков, 5. Малембана, 6. Езе, 20. Петрович, 34. Витанов, 10. Умарбаев, 9. Карагерен, 50. Томашевич, 14. Илиев (к), 77. Аралица, 12. Ожболт
Старши треньор: Бруно Акрапович

Дунав: 21. Макенджиев, 29. Колев, 16. Ковачев (к), 22. Милчев, 18. Исаевски, 11. Димов, 6. Аясс, 7. Лазаров, 77. Костадинов, 99. Христов, 9. Ахмедов
Старши треньор: Людмил Киров

Главен съдия: Станимир Тренчев, София