Локомотив с трети пореден хикс в efbet лига след 1:1 с Берое ВИДЕО

Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха 1:1 мача си от 21-ия кръг на efbet Лига на "Лаута". Головете паднаха от две идентични дузпи, отсъдени от рефера Волен Чинков. . Мартин Камбуров (31) изведе гостите напред след точно изпълнение от бялата точка, като това бе гол номер 249 за нападателя в елита. Парвиз Умарбаев (76) изравни през второто полувреме също от дузпа.

Впечатляващ дебют за Локо направи Паоло Уртадо, който за четвърт час на терена се понрави с няколко ефектни отигравания, а веднъж малшансът му попречи да вкара гол, след като негов удар едва не изкърти гредата.

За черно-белите не игра капитанът Димитър Илиев, който получи неприятно разтежение на бедрото по време на последната тренировка преди мача.

Черно-белите се изравниха по точки с втория ЦСКА-София и имат две точки преднина пред четвъртия Арда, който по-рано днес загуби от шампиона Лудогорец. В следващия кръг железничарите гостуват в Кърджали в пряк спор за третото място.

Локомотив застраши вратата на Берое в 5-ата минута, когато Момчил Цветанов достигна топката до аутлинията, след което центрира в наказателното поле. Генадий Ганев се размина с топката, което позволи на Бирсент Карагарен да стреля към празната врата. Ударът му обаче беше много неточен.

В 16-ата Берое отговори със сериозна опасност пред Илко Пиргов. Октавио засече с глава центриране от ъглов удар. Алиун Фал предвиди къде ще отиде топката и я продължи към вратата на Илко Пиргов. Стражът на Локомотив обаче внимаваше и спря пътя на голлинията.

ГОООЛ ЗА БЕРОЕ - 0:1 32-ата минута. Гаюс Макута се измъкна в близост до аутлинията от Умарбаев и напредна към вратата на Локо. Последва леко дърпане от таджикистанеца, което позволи на беройския плеймейкър да падне в наказателното поле и убеди Волен Чинков да посочи дузпата. Мартин Камбуров не демонстрира сантименти към бившия си клуб и направи 0:1!

В 54-ата минута пловдивчани пропиляха нова добра възможност. Диниш Алмейда намери Момчил Цветанов с пас в дълбочина. Крилото използва скоростта си и центрира по земя. На метър от голлинията Лукас Салианс засече, но топката отскочи в последния момент и след удара на халфа прелетя над вратата.

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ - 0:1 77-ата минута. Илич проби от дясно, Октавио опита даизчисти топката и го спъна. Умарбаев бе точен от бялата точка за 1:1.

83 - УУУУФ - греда за Локомотив. Алмейда подаде в пеналта на Уртадо, той без забавяне стреля, но топката се отби от напречната гледа в 87-ата минута.

90 + 2 - Малембана с глава от непосредствена близост пропусна да донесе успеха на Локо.

Локомотив Пловдив - Берое 1:1

0:1 Мартин Камбуров 32-дузпа, 1:1 Парвизджон Умарбаев 77-дузпа

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Кристиан Илич, Георги Минчев;

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макута, Алиун Фал, Илиас Хасани, Стив Фуртадо, Октавио Мантека, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Мартин Камбуров;

СЪДИЯ: Волен Чинков
СТАДИОН: "Локомотив"