64

Локомотив Пловдив влезе в Топ 6 след бой над Пирин

Пирин загуби от Локомотив Пловдив с 2:3 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Успехът изкачи пловдивчани в топ 6 на 2 точки пред Берое и на 3 след Ботев.

В 12-ата минута Карагарен се озова сам отдясно след грешка в защитата на Пирин, продължи към Георги Минчев, но подаването му беше прекалено силно за нападателя.

Станислав Костов вкара за 1:0 с удар от големия пеналт в 28-ата минута. Първият му удар се отби от играч на Локо. Контракта на домакините стана след грешка на Карагарен.

Четири минути след почивката Карачанаков бе близо до гол. Топката се удари от гредата, след това в гърба на вратаря и излеза в аут.

Георги Минчев изравни в 58-ата минута, засичайки центриране на Умарбаев.

Пълен обрат след нов гол на Минчев в 62-ата. Илиев подаде отдясно към Минчев, топката мина под плонжа на Хагелман за 1:2.

Карагарен бе спънат в пеналта и Георги Минчев оформи хеттрика си от бялата точка в 88-ата минута.

Гомис направи дузпа в 90-ата, реализирана от Манолев.

ПИРИН – ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:3

1:0 Станислав Костов 28, 1:1 Георги Минчев 58, 1:2 Георги Минчев 62, 1:3 Георги Минчев 88-дузпа, 2:3 Станислав Манолев 90-дузпа

Стартови състави:

Пирин: 12. Ник Хегелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Локомотив: 71. Лукас Рейдър, 2. Олексий Биков, 5, Мартин Паскалев, 3. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Первиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10 Георги Минчев