64

Локомотив Пловдив счупи каръка след 2:1 срещу Хебър

Локомотив Пловдив победи Хебър с 2:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят бе на Националния стадион "Васил Левски", а рефер беше Димитър Димитров. Ивайло Димитров вкара попадението за 0:1 в 30-ата минута. Михайлов Изравни в 55-ата, а седем минути по-късно Джовани Маркес отново изведе Локомотив напред в резултата.

Хебър изиграха един от най-добрите си мачове тази есен, но малшансът не бе на тяхна страна. Опасни атаки: 73/55, атаки 90/89 и владеене на топката 50/50, удари/точни: 14/7, 12/7.

4-та минута, Матеус да Силва отправи първия точен удар в мача. Бразилецът направи задна ножица в наказателното поле на Хебър, но изстрелът му попадна в обсега на Дебърлиев.

Страхотно спасяване на Динко Хоркаш в 24-ата минута. Домакините изпълниха корнер, при който Ивайло Михайлов успя да нанесе удар с глава, топката отиваше точно до гредата, но хърватският страж на Локомотив успя с върха на пръстите си да избие в нов корнер.

Половин час след старта на мача Локомотив повежда с попадение на Ивайло Димитров. Дълга топка в полето на Хебър беше спряна технично с петичка от Евандро, който буквално я заложи на Димитров около дъгата, а нападателят на "смърфовете" я насочи прецизно в долния десен ъгъл на вратата. Голът падна в момент, в който съставът на Хебър изглеждаше по-активен на терена.

Греда за гостите в 44-ата минута. Бирсент Карагерен стреля страхотно от пряк свободен удар, но топката разтресе напречната греда.

Попадение на Хебър, две минути в добавеното време на първото полувреме, е отменено заради засада.

На полувремето - 1:1.

Десет минути след подновяването на играта Хебър изравнява. Марсел проби отдясно, намери Ивайло Михайлов, който със слаб, но прецизен удар прати топката в мрежата зад Херкаш за 1:1.

В 90-ата греда за Локомотив. Матеус нанесе удар с глава, но топката се отби от гредата.

Хебър - Локомотив Пловдив 1:2

0:1 Ивайло Димитров 30, 1:1 Ивайло Михайлов 55, 1:2 Джовани Маркес 62

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 39. Ивайло Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 8. Алехандро Гарсия, 27. Роберт Мазан, 28. Осира Корнел, 3. Богомил Божуркин, 5. Мартин Михайлов, 97. Венсан Марсел, 77. Октай Хамдиев, 17. Седрик Валпорт;

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев, 9. Бирсент Карагарен, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро Фелипе;