Локомотив Пловдив обърна Лудогорец с 3:2 от гол пасив

Страхотно спасяване на вратар номер 1 на България за 2020 година Мартин Луков в 93-ата минута спаси трите точки за Локомотив (Пловдив) в лудия мач срещу Лудогорец, завършил 3:2. Абел Анисе се разписа в 16-ата минута. Момчил Цветанов и Митко Илиев обърнаха резултата до почивката, преди Кешерю да изравни от дузпа. Салинас вкара за победното 3:2 в 77-ата минута.

Митко Илиев пробва хитър пас към Минчев, но Са предугади посоката и спря опасната атака на черно-белите в 7-ата минута.

Лудогорец повежда след попадение на Абел Анисе в 16-ата минута. Отлична асистенция на Кирил Десподов.

Мачът върви изцяло под диктовката на шампионите.

Греда за Лудогорец. Топката се от и от десния стълб след удар от малък ъгъл на Десподов в 35-ата минута.

Карагарен и Илиев изнесоха топката в половината на противника. Тя попадна в Салинас, който центрира към Момчил Цветанов. Чико без проблеми изравнява в 41-ата минута.

70 секунди по-късно Димитър Илиев копна феноменално топката над главата на Ренан за обрата - 2:1.

Гомис спъна в пеналта Текпетей и Кешерю вкара в обратния ъгъл на Луков за 2:2 отсъдената дузпа в 52-ата минута.

Салинас вкарва топката между краката на Ренан за 3:2 в 77-ата минута.

Локомотив Пловдив - Лудогорец 3:2

0:1 Абел Анисе 16, 1:1 Момчил Цветанов 41, 2:1 Димитър Илиев 43, 2:2 Клаудиу Кешерю 52-дузпа, 3:2 Салинас 77

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев;

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Кирил Десподов, Абел Анисе, Светослав Дяков, Джордан Икоко, Оливие Вердон, Клауду Кешерю, Жосуе Са, Бернард Текпетей, Каули Оливейра;