61

Локомотив отпадна за Купата след 0:4 срещу Лудогорец в Разград

Локомотив Пловдив отпадна в турнира за Купата на Бълтария след тежка загуба с 0:4 от Лудогорец в Разград. Раздираният от скандали на клубно ниво тим на черно-белите оказа съпротива на противника до 57-ата минута, когато реферът Георги Гинчев демонстрира традиционния слугинаж към делиорманци и с измислен втори жълт картон изгони централния защитник Хорхе Сегура. Малко след това Гинчев нагло се наведе за втори път на домакините като се направи на сляп за умишлено нарушение на Текпетей, който изрита в глезена Джовани и не му показа втори жълт картон.

Домакините поведоха с гол на Кайо Видал в 11-ата минута, Рик Джонатан удвои в 75-ата минута.  Текпетей излезе сам срещу вратарят от почти центъра и подаде на празна врата на Видал, който реализира.

В 23-ата минута считаният за един от фирмените рефери на Лудогорец Георги Гинчев нагло се наведе на домакините като не отсъди фаул за Локо за поваляне на Джовани в дъгата пред пеналта. Евандро пое отбитата топка и стреля, а вратарят Дамян Христов изпусна топката, но нямаше кой да направи добавка.

В 58-ата минута реферът Гинчев за пореден път изигра пирует в полза на делиорманци като за лек фаул показа втори жълт картон на Хорхе Сегура и го изгони.

В 67-ата минута Гинчев отново демонстрира симпатиите си към Лудогорец като не показа втори жълт картон на Текпетей, който стъпи върху глезена на Джовани.

ГОООЛ! Рик Джонатан с удар от 25 метра удвои за Лудогорец.

ГОООЛ! В 84-ата минута Руан Крус направи отлично двойно с Дуа пред наказателното поле, който изведе бразилеца с много технично изпълнение сам срещу вратаря на Локомотив и нападателят на разградчани насочи топката неспасяемо в долния десен ъгъл за 3:0.

ГОООЛ! Матиас Тисера фиксира крайния резултат в 84-ата минута.

Лудогорец – Локо Пд 1:0

Стартови състави:

Лудогорец: 67. Дамян Христов, 6. Якуб Пиотровски (К), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал

Резерви: 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера, 64. Доминик Янков, 82. Иван Йорданов, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков, 71. Оливер Камдем, 21. Евандро, 10. Джовани Бариани, 33. Георги Каракашев, 7. Бабакар Дион,  14. Димитър Илиев (К)

Резерви: 81. Кристиан Томов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 9. Георги Минчев, 16. Кристиян Пешов, 6. Христо Иванов, 17. Алфа Конте

Старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Георги Гинчев