64

Локомотив изпорти 2 дузпи, за да загуби от ЦСКА 1948 с 1:0

ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач помежду им от от плейофите след седмо място на стадиона в Бистрица. Гостите от Пловдив изпуснаха 2 дузпи.

В първите 20 минути столичани владееха повече топката, имаха и положение, но Алекс Колев стреля слабо право в ръцете на Илко Пиргов.

Галин Иванов центрира от корнер и Чочев засече с глава за 1:0 в 38-ата минута.

На почивката Димитър Илиев и Лукас Салинас бяха заменени от Преслав Боруков и Венсан Марсел.

Равностойна игра в началните минути на втората част, което личи и по притежанието на топката - ФК ЦСКА 1948: 53%, Локомотив: 47%.

След намеса на ВАР бе осъдена дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов в 67-ата минута. Умарбаев стреля от бялата точка, Наумов отрази удара. Бидунга вкара с добавка, но след нова консултация с ВАР голът бе отменен. Обяснението - Бидунга  е навлязъл по-рано в полето.

Наумов спаси втора дузпа в мача, този път бита от Карагарен в 75-ата минута. Марио Тошузов ритна крака на Витанов за дузпата.

ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Ивайло Чочев 38

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев;

ЛОКОМОТИВ: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Кристиан Гомис, 61. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев;

Стадион: "Витоша", Бистрица

Съдия: Валентин Железов