Локомотив и Лудогорец излизат на "Лаута" с мисъл за Европа

Вторият ва Първа лига от миналия сезон - Локомотив Пловдив, среща първия - Лудогорец, кръг от новия сезон в на старта на тазгозишната кампания у нас. Мачът на "Лаута", днес от 21 часа, ще бъде ръководен от столичния рефер със залабийски корени Никола Попов.

Сблъсъкът идва точно преди реваншите на двата отбора за евротурнирите. В квалификациите на Шампионската лига Лудогорец направи нулево равенство срещу Мура в Словения. Локо (Пд) взе минимален аванс срещу чешкия Словачко в Лигата на конференциите.

Локомотив и Лудогорец се срещнаха пет пъти през изминалия сезон. Първо пловдивчани спечелиха Суперкупата на България след победа с 1:0, след това двата тима си размениха по един домакински успех в първенството, преди Лудогрец да се наложи драматично с 2:1 на четвъртфиналите за Купата на България. Последният дуел помежду им завърши в полза на “смърфовете” - 2:1 в Разград в двубой от плейофите на шампионата.

Днес Александър Тунчев едва ли ще предприеме сериозни размествания в състава, който излезе срещу Словачко.

В Лудогорец вероятно ще запазят силите на някои титуляри за реванша с Мура. Това ще даде възможност от първата минута срещу Локомотив да започнат Сисиньо, Георги Терзиев и Стефан Баджи. Пиерос Сотириу ще действа на върха на атаката, подкрепян от Кирил Десподов, Каули и Вандерсон.