Локомотив дерайлира на "Лаута" - 0:2 ВИДЕО

Пълният с непознати млади момчета тим на Септември разкри безобразно слабата селекция на треньора Бруно Акрапович, която още се нарича Локомотив Пловдив. Единадесеторката в черно-бяло загуби с 0:2 и така пропиля последните плахи надежди за попадане в първата шестица. Скромният тим от Коньовица показа, че проектът на Акрапович е пълен провал след 16 месеца и оставането му на Лаута ще изгони още хора от обидно празните трибуни на стадиона в парка зад ВСИ. Не повече от 300 души бяха дошли да подкрепят любимия си отбор въпреки хикса на Герена в неделя вечер. Босненският специалист отново учуди, като остави на пейката най-добрия срещу Левски - Момчил Цветанов, а вместо него пусна любимеца си Вилим Посинкович. Хърватинът игра слабо, но унизителната смяна още в 37-ата минута бе за Бирсент Карагарен, който бе нарочен за виновник за дузпата, след която Асен Чандъров откри в 30-ата минута. Преди това след удар с глава на Димитър Илиев вратарят Янко Георгиев изби топката около голлинията. Реферът Никола Попов обаче не зачете попадение.

Още в първата минута на втората част Момчил Цветанов падна в наказателното поле, но съдията му вдигна жълт картон за симулация. Малко по-късно Мандианго излезе на голова позиция, но се замота и пропусна, в 53-ата минута отново той стреля добре, но Луков се справи.

В 86-ата минута с отличен диагонален удар Галчев направи резултата 2:0 и подпечата успеха на гостите от София. В крайна сметка Септември спечели и вече има 20 точки и е на 12-ото място, а Локомотив е на 10-ото с актив от 26.

Локомотив: Луков, Езе, Буна, Томашевич, Банович, Ангелов (58 Умарбаев), Карагарен (37 Цветанов), Илиев, Аралица, Георгиев, Посинкович (64 Ожболт)

Мачът по минути:

5 - Началото на двубоя не се разви според очакванията на "смърфовете". Селекцията на Бруно Акрапович не успя да осъществи очакван домакински натиск, а напротив, Септември атакуваше доста остро по дясното крило, където активно си комбинираха Мандианго и Александър Башлиев.

10 - Добър шанс пред септемврийци се откри в 10-ата минута, когато капитанът на гостите Боби Галчев имаше шанс да изпълни своя специалитет - пряк свободен удар. Отправената от него топка обаче срещна изградената стена и по този начин не притесни сериозно вратата на пловдивчани.

12 - Локо опита да промени статуквото с далечен шут на капитана Димитър Илиев. Коженото кълбо макар и летящо с висока скорост, не посети мрежата на подготвения за сериозна опасност Янко Георгиев.

21 - Постепенно отборът на Локомотив успя да се задържи по-продължително в наказателното поле на столичани. "Черно-белите" опитаха да извлекат ефект от всичко това чрез два удара на Аралица и Посинкович, които за тяхна жалост попаднаха в телата на съперникови бранители.

24 - ИЛИЕВ! Спорна ситуация беляза срещата в 24-ата минута. Буна и Карагарен комбинираха по фланга, след което атаката продължи с центриране към непокрития капитан на Локо - Димитър Илиев. Насочването му с глава изглеждаше, че ще бъде превърнато в попадение, ала с геройска намеса блесна Янко Георгиев, извадил коженото кълбо с една ръка. Футболистите на Локомотив и публиката  на "Лаута" обаче искаха спорното положение да бъде отсъдено като гол, защото според тях топката беше преминала с целия си обем голлинията.

26 - ДУЗПА ЗА СЕПТЕМВРИ. След удар на Георги Русев към вратата, топката се удари около рамото на Стивън Езе и реферът Никола Попов отсъди дузпа. Езе получи жълт картон.

26 - ГООООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ - 0:1 Чандъров се нагърби с изпълнението. Копна техничто топката, след като Луков се вхърли наляво в грешния ъгъл.

34 - Вместо Бирсент Карагарен на терена влиза Момчил Цветанов.

37 - ГРЕДА! Ситуацията за хората на Акрапович можеше да стане още по-тежка в 37-ата минута. Алвеш отправи много силен удар от средна дистанция, който и след рикошет доби такава траектория, че го направи неспасяем за Луков. Тук обаче Фортуна покри "смърфовете", тъй като коженото кълбо срещна дясната греда.

42 - Фабиано Алвеш получава жълт картон.

45 - Малко преди почивката Стивън Езе можеше да поправи грешката си при дузпата с гол във вратата на Георгиев. Изстрелът му с глава обаче не затрудни по никакъв начин стража на гостите.

46 - Второ полувреме. Жълт картон за Момчил Цветанов заради симулация в наказателното поле.

53 - МАНДИАНГУ! Доброто първо полувреме на Септември бе защитено със силна игра и през втората част. Момчетата на треньорския тандем Арангелов/Христов можеха да нанесат нов удар по реномето на "смърфовете" в 53-ата минута. Здравко Димитров се възползва от бързината си и задмина с лекота Буна. След това крилото навлезе в наказателното поле на пловдивчани и подаде за Мандиангу, който от непосредствена близост обаче стреля право в краката на легналия инстинктивно Мартин Луков.

58 - Офанзивна рокада в лагера на домакините. Умарбаевзаменя опорния халф Янко Ангелов.

59 - Малко след като се появи на терена, таджикът Умарбаев можеше да запише голова асистенция за Локомотив. Халфът центрира остро от пряк свободен удар, но никой измежду Аралица, Езе и Посинкович не успя да засече острия му пас.

60 -ГЕОРГИЕВ!! Определено този период от срещата беше доста тежък за софиянци, които трябваше да благодарят на своя вратар за едно фамозно спасяване в 60-ата минута. Тогава Георгиев бе на точното място, отбивайки директно засечена от Димитър Илиев топка след центриране от корнер.

62 - ПОДМИНАХА ДУЗПА ЗА ЛОКО! Главният съдия Никола Попов си навлече гнева на "черно-белите" фенове, след като в 61-ата минута подмина падане на Чико Цветанов в наказателното поле. Липсата на дузпа "взриви" резервната скамейка на Локо, като реферът трябваше да чуе доста цветущи изрази по свой адрес.

64 - Официално предупреждение и за голмайстора Асен Чандъров.

72 - Септември успя да успокои събитията на терена, като в този момент "смърфовете" трудно стигат до голова възможност.

76  - МАНДИАНГУ! Новата звезда на Септември - Кристофър Мандиангу можеше да подпечата успеха за "виненочервените" в 76-ата минута. Тогава пробивът му завърши с тежък изстрел, който беше изкаран в корнер благодарение добрия рефлекс на Луков.

80 -  Още една промяна в редиците на Септември. Мандиангуотстъпва мястото си на Димитър Костадинов.

82 -  Борис Галчев получава картон заради поредица от груби нарушения.

86 - ГООООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ - 0:2 Борис Галчев вкарва с премерен удар от границата на големия пеналт в обратния ъгъл на вратата, пазена от Луков.

88 - Още една рокада при гостите. Георги Русев отстъпва мястото си на Иван Тилев.

Локомотив - Септември 0:2

0:1 Асен Чандъров 26-дузпа, 0:2 Борис Галчев 86

Локомотив: Мартин Луков, Стивън Езе, Абделхаким Буна, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Асен Георгиев, Анте Аралица, Вилим Посинкович

Септември: Янко Георгиев, Борис Галчев-к, Александър Дюлгеров, Александър Башлиев, Асен Чандъров, Георги Русев, Дарко Глишик, Здравко Димитров, Кристофър Масамба, Стилян Николов, Фабиано Алвеш