Локо завъртя 1:1 срещу Славия на Овча купел

Локомотив и Славия завъртяха 1:1 в контрола, играна днес на стадиона в столичния квъртал Овча купел. В 64-ата минута Александър Иванов откри резултата в полза на домакините, а 30 минути по-късно Филип Ангелов изравни. За черно-белите като титуляр започна каращият пробе Икечи Езе.

Първите минути на стадиона в столичният квартал "Овча Купел" бяха равностойни. След 14 пък Уртадо изведе Николаев, а той комбинира с Иванов в наказателното поле, където последният стреля, но вратарят на Славия изби в корнер. Две по-късно шанс получи Видол Сейменски, ала той засече с глава центриране от корнер, но над целта.

След половин час игра „белите” имаха два шанса да открият резултата, но първо далечен удар на Владислав Узунов бе отразен от Илко Пиргов, а пореден шут на бившия играч на ЦСКА от дистанция спря в напречния стълб на също бившия страж на „армейците”.

Втората част започна добре за „смърфовете”, които откриха резултата в 64-ата минута. Тогава Георги Минчев изведе Александър Иванов, който стреля добре и поведе Локо напред. В ответната атака Златков от Славия шутира край вратата.

Десет минути преди края на редовното време Ивайло Димиторв опита да изравни за "белите", но шутът му от фаул прелетя над вратата. Само четири по-късно обаче Филип Ангелов изравни резултата, след като с прецизен изстрел матира вратаря на Локо Пд - 1:1.

Три преди края каращият проби в Славия бивш играч на Лудогорец Йерун Луму шутира по диагонала, но Петър Петров изчисти от голлинията и това бе последното по-интересно нещо в контролата.