Локо завъртя 0:0 със Славия в Рилци

Локомотив Пловдив завъртя 0:0 срещу Славия в четвъртата си контрола от началото на подготовката. Спарингът се игра на терена в благоевградското село Рилци, а треньорът на черно-белите Александър Тунчев използва най-доброто, с което разполага.

Тунчев започна с Илко Пиргов на вратата, а пред него новите попълнения Алексей Биков, Артур Крачун и Крис Гомис. Като по фланговете играха Бирсент Карагарен и Конър Руан, а в халфовата линия Парвиз Умарбаев, Петър Витанов и Лукас Салинас. Зад изнесения напред Георги Минчев бе капитанът Димитър Илиев. След почивката влязоха Кристиан Томов, Мартин Паскалев, Видол Сейменски, Иван Арамазов, Емил Янчев, Айвън Ангелов, Иван Михайлов, Александър Иванов и Георги Мавродиев.

Първата част мина в поделено надмощие като Димитър Илиев и Минчев пропуснаха от изгодни позиции да вкарат. След почивката бяха надправени доста смени, което се отрази на качеството на игра. Най-доброто положение за Локо се откри пред Карагарен в 67-ата минута, но вратарят на Славия парира удара му, а след това Руан се успя да отбележе с добавката.

Попадение на Славия бе отменено в 82-ата минута, заради маркирана засада. В последната минута пък резервният вратар на Локо Кристиян Томов бе изгонен с директен червен картон, тъй като местният рефер видя игра с ръка извън пеналта.