61

Локо загуби в Разград с 0:2 след много пропуски ВИДЕО

Локомотив Пловдив загуби с 0:2 гостуването си на Лудогорец в мач от втория кръг на Ефбет лига. Черно-белите представиха добра продукция на стадиона в Делиормана с неистовата подкрепа на своите фенове, които им дадоха усещането, че са домакини. Пловдивчани обаче отстъпиха, след като не успяха да вкарат в решителните моменти чистите си положения, а разградчани пък извадиха добри резерви, които решиха изхода от двубоя.

Локо стоя много добре на терена през първата част като не даде на Лудогорец нито веднъж да застраши вратата на Илко Пиргов. В самия край на полувремето черно-белите пропуснаха два отлични шанса да открият. Първо Александър Василев намери в пеналта Преслав Боруков, но след удара му с глава топката мина встрани от рамката.

Малко след това Димитър Илиев се озова сам на точката за изпълнение на дузпа. Капитанът стреля от движение, но високо над вратата.

Бърнард Текпетей даде аванс на домакините в 50-ата минута, когато се разписа с удар с левия крак от границата на наказателното поле. Резервата Каули Оливейра удвои в 87-ата минута след подаване на Пиерос Сотириу. Преди попадението на Каули Ивайло Димитров с глава разтресе левия дирек на вратаря Слуга.

Лудогорец: 12. Симон Слуга - 4. Сисиньо (к), 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер - 23. Мануел Шоу, 7. Алекс Сантана (89'- 82. Иван Йорданов) - 73. Рик Джонатан (80' - 90. Спас Делев), 64. Доминик Янков (66' - 95. Каули Оливейра), 37. Бърнард Текпетей - 10. Матиас Тисера (80' - 19. Пиерос Сотириу)

Резерви: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 19. Пиерос Сотириу, 21. Жан Карничник, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев, 95. Каули Оливейра

Старши треньор: Анте Шимунджа

Локо Пд: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 91. Райън Бидунга, 19. Александър Василев - 33. Георги Каракашев, 15. Пиер Зебли, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион (72'- 11. Ивайло Димитров) - 99. Преслав Боруков

Резерви: 23. Динко Хоркаш, 39. Сами Мехмедов, 25. Христо Иванов, 5. Тодор Павлов, 11. Ивайло Димитров

Старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Никола Попов

Жълти картони: Бирсент Карагерен, Пиер Зебли, Милош Петрович (ЛП)

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:

КРАЙ НА МАЧА
90 - Смяна в Локо. Христо Иванов влезе на мястото на Карагарен.
89 - Греда на Спас Делев.
87 - ГОЛ! Каули увеличи преднината на Лудогорец, след като разигра двойно в пеналта със Сотириу.

85 - Жълт картон за Петрович.
84 - Боруков от 7 метра стреля над вратата.
78 - Локо пропусна страхотен шанс да изравни. След центриране на Петрович, Ивайло Димитров с глава разтресе левия дирек на вратаря Слуга.
70 - Смяна в Локомотив. Ивайло Димитров влезе вместо Дионе.
58 - Тисера излезе сам срещу Пиргов, но би встрани.
50 - ГОЛ! Текпетей със диагонален шут по земя откри за Лудогорец. Атаката на домакините тръгна след несвирен фаул срещу Димитър Илиев.

48 - Жълт картон за Пиер Зебли.
46 - Двата отбора излизат за втората част в същите състави.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
44 - Димитър Илиев пропусна да вкара, след като получи топката на точката за изпълнение на дузпа. Ударът му обаче бе неточен.
41 - Преслав Боруков пропусна златен шанс да открие за Локо. Александър Василев центрира в пеналта, където Боруков стреля след плонж с глава, но встрани от рамката.