61

Локо загуби от ЦСКА след куп пропуснати положения

Локомотив Пловдив загуби с 0:1 от ЦСКА - София в отложен двубой от седмия кръг на А група. Черно-белите направиха един от най-добрите си мачове от началото на сезона, но пропиляха половин дузина чисти положения, което им костваше и поражението. Така тимът на Александър Томаш пропуснаха шанса да влязат в челната тройка и останаха на четвърто място. Домакините бяха подкрепяни бурно от пълните трибуни на Лаута, но имаха малшанса да инкасират гол при едно от двете положения пред скучалият през повечето време вратар Динко Хоркаш. Попадението падна в 28-ата минута, когато Лазар Туфегджич се възползва от колективна грешка в защитата на пловдивчани.

С успеха ЦСКА събра 40 точки на първото място, с пет повече от втория Лудогорец. Шампионите обаче имат два мача по-малко. Локо Пд пък остава четвърти с 30 точки.

В следващия кръг момчетата на Саша Илич посрещат Локомотив София, като със сигурност ще бъдат без Дюкенс Назон, който получи пети жълт картон. Лазар Туфегджич и Мено Кох се контузиха по време на срещата на Лаута. Черно-белите пък са домакини на Лудогорец в следващия си мач.
В първите секунди на срещата Димитър Илиев центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков стреля с глава, но Густаво Бусато улови.

В 15-ата минута Мртин Паскалев сбърка и подари топката на Лазар Туфегджич, който пробва да копне топката във вратата на Динко Хоркаш, но тя мина покрай вратата. След това пък страничният съдия вдигна флага за засада.

В 26-ата минута Бабакар Дион стреля, Бусато улови, а след това пак бе маркирана засада.

В 28-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Райън Бидунга сбърка, пращайки топката на крака на Тибо Вион. Французинът пусна към Иван Турицов, който подаде на Туфегджич, а той прати топката във вратата на Хоркаш за 0:1.

В 35-ата минута Дюкенс Назон получи петия си жълт картон от началото на първенството, което значи, че ще пропусне домакинството на Локомотив София.

Минута след това Бирсент Карагарен стреля с глава, но топката профуча на сантиметри от вратата. В следващите минути играчите на Александър Томаш приложиха домакински натиск.

В 43-ата минута голмайсторът на ЦСКА в този двубой - Лазар Туфегджич, се контузи и бе заменен от Браян Морено.

В добавеното време след центриране от корнер Матеус стреля с глава, но право в ръцете на Бусато.

В началото на втората част Локо тръгна в търсене на изравнителен гол. Матеус обаче не намери целта в 57-ата минута. В 60-ата минута ЦСКА стигна до първия си ъглов удар, от който обаче непоследва нищо опасно за Динко Хоркаш.

Две минути след това Бирсент Карагарен стреля извън наказателното поле, но пак покрай вратата. В 66-ата минута "червената" защита се справи с няколко опита на играчи на Локо да стрелят към вратата на Бусато.

В 78-ата минута Димитър Илиев разсече с подаване защитата на ЦСКА, но Евандро стреля в ръцете на "армейския" страж. В 80-ата минута Александър Томаш и Саша Илич влязоха в словесен спор, но бързо си стиснаха ръцете. Три минути след това влезлият като резерва Мено Кох получи контузия и гостите останаха с 10 човека, тъй като Илич вече беше направил трите си позволени спирания за смени.

В 85-ата минута Бусато успя да избие изстрел на Бирсент Карагарен. Минута преди края на редовното време Евандро центрира, а Преслав Боруков стреля с глава, но над вратата.

В добавеното време на срещата прехвърчаха искри между играчи на двата тима, след като Амос Юга вдигна от земята запалка и изрази своите претенции към рефера.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 0:1

0:1 Лазар Туфегджич 28'

Състави:

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич (84' 11. Ивайло  Димитров), 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев (57' 10. Джовани  Маркес), 14. Димитър Илиев -к, 7. Бабакар Дион (69' 21. Евандро Коста),  9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Тодор  Павлов, 20. Милош Петрович, 19. Александър  Василев, 10. Джовани  Маркес, 21. Евандро, 11. Ивайло  Димитров

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей -к, 6. Християн Петров (71' 4. Мено Кох), 5. Брадли де Нойер, 19. Иван Турицов (71' 8. Станислав Шопов), 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 11. Лазар Туфегджич (43' 28. Браян Морено), 21. Амос Юга, 9. Дюкенс Назон (55' 7. Джонатан Линдсет)

Резерви: 25.  Димитър Евтимов, 17. Бисмарк Чарлс, 28. Браян Морено, 7. Джонатан Линдсет, 23. Жираир Шагоян, 8. Станислав Шопов, 4. Мено Кох

Треньор: Саша Илич

Жълти картони: Бирсент Карагарен (Л), Дюкенс Назон, Марселино Кареасо, Иван Турицов, Густаво Бусато, Браян Морено (Ц)

Съдия: Валентин Железов

КРАЙ НА МАЧА
ЩЕ СЕ ИГРАЯТ МИНИМУМ 6 (ШЕСТ) МИНУТИ ДОБАВЕНО ВРЕМЕ.
90 - Още един пропуск за Локо. Боруков с глава от 3 метра стреля в аут.
84 - Смяна в Локомотив. Ивайло Димитров влезе вместо Томашенич.
80 - Евандро и Кох паднаха в пеналта на ЦСКА, от Локо поискаха дузпа, но Железов не я свири, а влязоха лекарските екипи.
78 - Димитър Илиев изведе Евандро сам срещу Бусато, но той стреля слабо във вратаря.
69 - Втора смяна в Локомотив. Евандро влиза вместо Дион.
62 - Страхотно мелле пред Бусато, но червените избиха. Карагарен стреля по диагонала встрани от левия дирек.
58 - Смяна в Локомотив. Джовани влиза вместо Каракашев.
58 - Центриране от фаул в пеналта на ЦСКА, но Матеус с глава би встрани от вратата.

48 - Невъобразимо мелле в пеналта наЦСКА, топката е избита в корнер, след който не последва опасност за Бусато.
46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
45 + 2 - Още един златен шанс бе пропуснат от Локомотив. Бусато спаси удар с глава на Матеус в долния десен ъгъл.
45 - Ще се играят минимум 3 (три) минути добавено време на първата част.

36 - Локо пропусна още един шанс. След центриране на Матеус, Карагарен стреля с глава на сантиметри от левия дирек.
33 - Димитър Илиев и Дион последователно стреляха от малкия пеналт, но защитник на ЦСКА успя да избие и двата удара.
28 - ГОООЛ! Лазар Туфегджич откри за ЦСКА, след като се оказа най-съобразителен пред вратата на Локо.
26 - Бабакар Дион пропусна чисто положение! Крилото получи топката в пеналта, но би слабо и в ръцете на Бусато.
15 - Уникален пропуск на ЦСКА. След грешка на Матеус топката попадна на Лазар Туфегджич, който излезе сам срещу Динко Хоркаш, но не улучи вратата.
8 - Жълт картон за Бирсент Карагарен.
1 - Първа опасност в мача! Димитър Илиев центрира отляво в наказателното поле, където Преслав Боруков зае по-добра позиция от Християн Петров и стреля с глава, но Густаво Бусато улови.
НАЧАЛО НА МАЧА
Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 15. Пиер Зебли, 33. Георги Каракашев, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион,  9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Тодор  Павлов, 20. Милош Петрович, 19. Александър  Василев, 10. Джовани  Маркес, 21. Евандро Коста, 11. Ивайло  Димитров

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 6. Християн Петров, 5. Брадли де Нойер, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 11. Лазар Туфегджич, 21. Амос Юга, 9. Дюкенс Назон