61

Локо загря за Арда с победа над Етър в последната контрола

Локомотив завърши с победа серията от контроли в подготовката за пролетния дял от първенството. Черно-белите надвиха Етър с 1:0 в последния спаринг за зимата. Мачът се игра на стадион Верея в старозагорския квартал Кольо Ганчево, а единственото попадения вкара Бабакар Дион през първата част.

Още във 2-ата минута Димитър Илиев разтресе напречната греда с изстрел от наказателното поле. Няколко минути по- късно изстрел на Евандро мина покрай целта. След четвърт час игра  центриране на Евандро от фаул бе засечено от Сегура, но топката мина на сантиметри от вратата.

Локо стигна до гол в 19-ата минута, когато Дион бе точен след прехвърлящ удар. Виолетовите пък пропуснаха да изравнят в самия край на полувремето.

В началото на втората част Камдем пробва удар от дистанция, но не бе достатъчно точен. Последва шанс пред Дион, но защитник на Етър се намеси и изчисти. Удар на Петров от Етър разтресе гредата на Локо в 61-ата минута, а малко след това бе отменено попадение за черно-белите. Четвърт час преди края Етър имаше шанс да изравни резултата, но Али успя да изчисти в корнер.

Така Локо вече може да мисли за рестарта на първенството идната седмица, когато гостува на Арда. Мачът на стадион Дружба в Кърджали е на 18 февруари, неделя.

Локомотив: Хоркаш, Лясков, Паскалев, Сегура, Камдем, Райнов, Хр. Иванов, Дион, Медвед, Илиев, Евандро (Томов, Али, Петрович, Пешов, Павлов, Андреев, Нтело)

ЕТЪР: Величков, Стоянов, Ангелов, Александров, Кордова, Ван Ранкин, Моран, Кандидус, Янков, Гонзалез, Димитров (Ангел Мартинов, Кристиан Кристиян, Дидис Лутумба-Пита, Жан-Марк Тибуе, Мартин Николов, Иван Василев, Ловре Кнежевич, Кольо Станев, Атанас Атанасов, Радослав Найденов, Георги Иванов).