61

Локо удари Септември с първия гол на Мартин Паскалев

Локомотив Пловдив спечели втора поредна победа с 1:0, след като надви Септември в последния мач от деветия кръг на А група. След успеха в градското дерби, черно-белите успяха да подчинят и младия столичен тим с едно попадение през втората част. Герой за пловдивчани стана централният защитник Мартин Паскалев, който донесе радостта на своите в 66-ата минута. Това бе и първи гол за 20-годишния бранител в 26-я мач с фланелката на родния му клуб.

Втори пореден добър двубой направи друг юноша на Локо. Тодор Павлов, който бе избран за №1 срещу Ботев този път остана на пейката и се появи в игра на полувремето като блесна с няколко отлични изяви. 18-годишният талант си заработи и първия жълт картон в кариерата.

Като цяло тимът от Пловдив бе по-активният през целия двубой и имаше по-добрите положения за гол, така че логично стигна до победата в столицата. Домакините от своя страна почти не застрашиха вратата на "смърфовете" и не успяха да вземат нищо от срещата.

След вяло първо полувреме треньорът на Локо Александър Томаш направи корекции през втората част и отборът бе коренно преобразен като освен голът на Паскалев, създаде още няколко стопроцентови положения.

Във  третата минута на мача гостите можеха да открият резултата. Георги Каракашев бе изведен на чиста позиция зад защитата, но Димитър Шейтанов излезе добре, за да го блокира.

В следващите минути гостите продължиха да са по-активният тим, но към средата на полувремето играта се изравни, а до края на първата част властваше битката по терена.

В началото на втората част домакините стигнаха до чисто положение. Кристиан Пешов се оказа на добра позиция в наказателното поле и стреля по диагонал, но Динко Хоркаш изби.

В 66-ата минута Локомотив откри резултата. Центриране от ъглов удар и младият Мартин Паскалев засече с глава топката във вратата на Шейтанов.

Малко по-късно гостите можеха да удвоят, след като Шейтанов излезе да блокира останалия сам срещу него Бабакар Дион и опразни вратата си. На голлинията обаче Мартин Николов спря удара.

С победата си Локомотив се утвърди на петото място във временното класиране с 19 точки и е само на три пункта от лидера Лудогорец.

Септември – Локомотив Пловдив 0:1

0:1 Мартин Паскалев 66'

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (К), 16. Кристиян Пешов, 4. Иван Арсов, 13. Мартин Николов, 8. Александър Тодоров (81' 23. Йоан Гавраилов), 18. Красиан Колев (72' 7. Айкут Рамадан), 14. Мартин Стоянов, 9. Димитър Костадинов (67' 17. Радослав Живков), 6. Атанас Кабов (67' 20. Мартин Петков), 22. Мартин Стойчев

Резерви: 1. Иван Василев, 11. Мартин Ачков, 7. Айкут Рамадан, 17. Радослав Живков, 20. Мартин Петков, 23. Йоан Гавраилов, 26. Илия Миланов

Треньор: Славко Матич

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович (46' 5. Тодор Павлов), 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (71' 10. Джовани Маркес), 33. Георги Каракашев (58' 99. Преслав Боруков), 9. Бирсент Карагарен (57' 21. Евандро), 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион (87' 50. Йосип Томашевич)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Тодор Павлов, 10. Джовани Макрес, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро, 50. Йосип Томашевич, 99. Преслав Боруков

Треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Атанас Кабов, Димитър Костадинов, Мартин Николов (С), Пиер Зебли, Тодор Павлов (Л)

Съдия: Красен Георгиев

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 - Хоркаш спаси удара на излезлия сам срещу него Радослав Живков.
90 - Ще се играят минимум 4 (четири) минути добавено време.
87 - Смяна в Локомотив. Йосип Томашевич влиза вместо Дион.
75 - Жълт картон за Павлов.
72 - Уникален пропуск за Локомотив. Боруков изведе Евандро сам срещу Шейтанов, който изби, а от самата голлиния Мартин Николов изби шута на Дион.
71 - Смяна в Локомотив. Джовани дебютира като влезе на мястото на Витанов.
66 - ГОООЛ! Мартин Паскалев откри за Локомотив! Евандро центрира от корнер и Паскалев с глава прати топката в мрежата зад Шейтанов с първото си попадение в 26-я си мач в елита.

64 - Сантиметри не стигнаха на Боруков да засече опасно центриране в малкия пеналт.
57 - Двойна смяна в Локомотив. Евандро и Преслав Боруков влизат вместо Карагарен и Каракашев.
52 - Димитър Илиев с глава би във вратаря Шейтанов.
51 - Втори голям пропуск на Каракашев. Халфът се оказа на чиста позиция, но необезпокояван от никой стреля над вратата от точката на дузпата.
49 - Опасност пред вратата на Локомотив. Динко Хоркаш успя да избие удар отблизо на Кристиян Пешов.
46 - Първа смяна в Локомотив. Тодор Павлов влиза вместо Милош Петрович.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45 + 1 - Първи удар във вратата на Локо. Стоянов стреля, но Хоркаш спаси.
21 - Жълт картон за Пиер Зебли.
10 - Мартин Паскалев от 10 метра стреля в главата на Чандъров.
9 - Много добро центриране на Карагарен на далечна греда, но защитник изби в корнер.
3 - Уникален пропуск на Георги Каракашев. Бирсент Карагарен със страхотен пас изведе Каракашев сам срещу вратаря Шейтанов, но той би в него.
1 - Футболистите на Септември пробваха атака, но без опасност за вратаря Динко Хоркаш.