Локо удари и Баник с 1:0 (видео)

Локомотив продължава победния си ход в контролите, след като надви с 1:0 чешкия Баник. Единственият гол падна в 17-ата минута, когато Иржи Флейман нескопосано прати в своята врата центриране на Димо Бакалов. В 13-ата минута халфът на чехите Ирашек стреля от далечна дистанция, но горната греда спаси Илко Пиргов. Четири минути по-късно играчите на Бруно Акрапович поведоха в резултата, след като Флейман заби кълбото в собствената си врата.
Малко преди това Анте Аралица пропусна. Хърватинът предпочете да бие вместо да подаде на останалия пред празната рамка Весо Марчев. Крилото, което носеше капитанската лента в тази среща се скара на Аралица доста сериозно. В края на полувремето вратарят Ластувка хвана шут на Аралица.
През втората част чистите положения бяха рядкост. В 65-ата минута Муса Мохамед центрира остро от десния фланг към малкия пеналт, където Димо Бакалов бе оставен сам, но не успя да засече топката. Пет минути преди края футболист на Баник получи директен червен картон, след като удари без топка Ивайло Марков. На терена настана кратко мелле, тъй като Димитър Велковски и Елинтон пробваха да накажат наглия чех. Двуметровият футболист бе наобиколен и от други играчи на Локо. Никой обаче не му посегна и той си излезе кротко на терена като пътьом няколко пъти прати благословии по адрес на турския рефер.

Локо игра в състав:

Илко Пиргов, Мохамед Муса (67- Архан Исуф), Димитър Везалов (74- Ивайло Марков), Асен Георгиев, Димитър Велковски, Парвиз Умарбаев (46- Ванчо Траянов), Игор Банович (46- Елитон Торета), Димо Бакалов (82- Димитър Законов), Веселин Марчев (62- Янко Ангелов), Абделхаким Буна (46- Симеон Райков), Анте Аралица (63- Филип Михалевич).

Локомотив води с 1:0 на Баник Острава във втората си контрола от началото на подготовката след първото полувреме. Чехите си отбелязаха автогол в 17-ата минута, когато Иржи Флейман нескопокано прати топката във вратата на Ластувка без да бъде притесняван от някой. Анте Аралица на два пъти пропусна да удвои. Треньорът на черно-белите Бруно Акрапович започна с: 1. Илко Пиргов, 15. Димитър Везалов, 3. Асен Георгиев, 19. Димитър Велковски, 37. Муса Мухамед, 39. Первизджон Умарбаев, 34. Игор Банович, 27. Димо Бакалов, 10. Веселин Марчев, 14. Абделхаким Буна, 77. Анте Аралица.
През втората част на терена влязоха Янко Ангелов, Архан Исуф, Елинтон и Филип Михалевич.
Още преди края на полувремето спортният директор на Локо Чавдар Цветков се похвали, че е договорен нигерийски младежки национал. Бившият футболист на Славия и Аустрия Виена обаче не спомена името му.