61

Локо тръгна с нулево реми срещу Арда при Александър Томаш

Локомотив стигна само до 0:0 срещу Арда при дебюта на новия старши треньор Александър Томаш в първия мач от плейофната фаза на сезона. С ремито черно-белите пропуснаха да вземат по-надежден аванс от Берое и ЦСКА 1948, с които ще си оспорват седмото място, даващо право на бараж за участие в Лига на конференциите.

Мачът започна по-добре за гостите и още в 5-ата минута те пратиха топката във вратата на Илко Пиргов. Лъчезар Котев подаде през центъра към Тонислав Йорданов в наказателното поле. Нападателят на Арда финтира Райън Бидунга и с удар по земята с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на Илко Пиргов. След преразглеждане на сигуацията с ВАР, обаче, голът не бе зачетен заради засада на Йорданов.

Атаките на гостите от Кърджали продължиха и в 9-ата минута Ел Мами Тетах проби по лявото крило, като след като се освободи от двама защитници на "смърфовете" стреля силно с левия крак, но топката срещна външната част на мрежата.

В 15-ата минута Тонислав Йорданов получи топката на около 40 метра от вратата на Локомотив. Нападателят видя, че вратарят на домакините Илко Пиргов и излязъл напред. Затова Йорданов опита удар от далеч, но мерникът му бе изключително неточен.

Постепенно домакините взеха инциативата в мача и в 21-ата минута Александър Василев проби отляво към центъра. Последва удар от 20-ина метра, но топката прелетя над вратата.

В 26-ата минута домакините сбъркаха при едно разиграване в средата на терена и Арда поде бърза контратака.

Ел Тетах бе изведен сам срещу вратаря. Пиргов излезе пред наказателното си поле и се стигна до съприкосновение между него и атакуващия футболист на гостите. Първоначално съдията Димо Димов показа директен червен картон на Пиргов, но колегите му от ВАР го извикаха да преразгледа ситуацията и стражът на домакините не бе изгонен.

След половин час игра отбраната на Локомотив отново се оголи и Светослав Ковачев бе изведен сам вляво от наказателното поле на домакините. Крилото опита да стреля, но ударът му бе неточен.

В 39-ата минута Ковачев стреля по диагонала от границата на наказателното поле, но Пиргов бе на мястото си и улови топката. До края на първата част оборотите спаднаха и следователно не се стигна до повече опасности пред двете врати.

Тимът на Александър Томаш започна по-добре втората част и в 48-ата минута Парвиз Умарбаев изведе Преслав Боруков в наказателното поле. Нападателят на пловдивчани стигна до топката и стреля по диагонала, но кълбото мина над вратата на Мартин Луков.

Арда отговори с фалцов удар на Лъчезар Котев в 51-ата минута, при който обаче стражът на „черно-белите“ внимаваше и спаси.

В 58-ата минута Александър Василев проби по лявото крило и пусна пас към центъра. Венсан Марсел стигна до топката и стреля от около 15 метра, но нацели Боруков в гърба. Секунди по-късно Христо Иванов получи топката в наказателното поле и стреля, но Пиргов спаси прекрасно.

В 66-ата минута Арда получи пряк свободен удар на прекрасна позиция на около 20 метра вдясно от вратата на Пиргов. С изпълнението се нагърби Тонислав Йордданов, чийто удар в горния десен ъгъл на домакинската врата не бе много силен и Пиргов се справи.

В 73-ата минута Боруков получи топката в наказателното поле. Той задържа топката, но бе обграден от играчи на гостите и не успя да стреля. Последните минути на мача минаха под лекото преимущество на "смърфовете", които опитваха да стигнат до успеха, докато възпитаниците на Стамен Белчев опитваха късмета си на контраатаки.

В следващия кръг от плейофите за Локо Пловдив предстои домакинство на Берое в четвъртък (21 април). Ден по-късно Арда ще приеме в Кърджали ЦСКА 1948.

Стартови състави:

Локо Пд: 1. Илко Пиргов - 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 61. Райън Бидунга, 50. Йосип Томашевич - 10. Венсан Марсел, 7. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 19. Александър Василев - 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков (84' - 39. Иван Сулев)

Резерви: 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, 16. Лукас Салинас, 11. Ивайло Димитров, 6. Емил Янчев, 39. Иван Сулев

Старши треньор: Александър Томаш

Арда: 71. Мартин Луков, 8. Милен Желев (к), 5. Петко Ганев, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики - 77. Илия Юруков (56' - 70. Христо Иванов), 80. Лъчезар Котев - 10. Светослав Ковачев, 33. Иван Тилев (68' - 19. Румен Руменов),  22. Ел Мами Тетах (56' - 17. Иван Коконов)- 9. Тонислав Йорданов

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 70. Христо Иванов, 81. Атанас Зехиров

Старши треньор: Стамен Белчев

Съдия: Димо Димов

Жълти картони: Йосип Томашевич, Димитър Илиев (Л); Илия Юруков, Давид Кики, Ел Мами Тетах (А)

КРАЙ НА МАЧА!
75 - Боруков пробва задна ножица, но би над вратата.
67 - Тонислав Йорданов стреля опасно от фаул, Пиргов спаси.
63 - Лукас Салинас влезе на мястото на Венсан Марсел.
51 - Котев стреля по диагонала, Пиргов улови.
46 - Опасна атака на Локо, но защитата на Арда се справи.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

30 - Уникален пропуск на Арда. Светослав Ковачев излезе сам срещу Пиргов, но би встрани от десния дирек.
28 - Реферът Димо Димов първо показа червен картон на Пиргов, но след намесата на ВАР го отмени.
20 - Димитър Илиев от точката на дузпата не успя да вкара.
5 - Тонислав Йорданов вкара топката във вратата на Илко Пиргов, след като върза в пеналта Райън Бидунга. Попадение обаче не бе зачетено, след като бе отсъдена засада при преглед на ВАР.
1- НАЧАЛО НА МАЧА
ЛОКОМОТИВ - АРДА 0:0

ЛОКОМОТИВ: 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 10. Венсан Марсел, 19. Александър Василев, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков;

АРДА: 71. Мартин Луков. 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 22. Ел Тетах. 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

Една промяна в стартовия състав за мача с Арда направи новият старши треньор на Локомотив Александър Томаш в сравнение с единадесеторката, която Христо Колев извади при победата над ЦСКА преди седмица. На мястото на наказания Бирсент Карагарен Томаш постави изтърпелият санкция Преслав Боруков. Двубоят е от 17:30ч. на "Лаута". Мачът е първи от битката за плейоф, даващ правото на участие в бараж за европейските турнири.