61

Локо стигна само до 0:0 с Арда в убийствен дъжд и токов удар на Лаута

Локомотив продължи черната серия у дома без победа и след мача с Арда завършил 0:0 под непрестанния проливен дъжд на Лаута. Черно-белите за последно биха на собствен терен ЦСКА на 15 май. Тимът на Александър Тунчев направи всичко възможно, за да спечели, но многобройни пропуски костваха успеха. Срещата ще се запомни и с токов удар, който спря осветлението на два от пилоните, а реферът Ивелин Занев направи прекъсване от 5 минути. Железничарите останаха на 12-о място във временното класиране, а във вторник им предстои отложена среща с Пирин.

Домакините започнаха малко по-активно, но не стигнаха до особени шансове. В 10-та минута Венсан Марсел проби в наказателното поле, но от малък ъгъл не уцели очертанията на вратата на Иван Караджов.

Десет минути по-късно Димитър Илиев отскочи най-високо в наказателното поле след ъглов удар, но изстрелът му беше слаб.

Постепенно гостите се активизираха и стигнаха до два неточни изстрела на Спас Делев и Александър Георгиев. Димитър Илиев отново засече с глава в 31-та минута, но отново за Караджов нямаше проблеми.

В 38-та минута Спас Делев напредна отляво и стреля с към далечния ъгъл на Рейдър, но топката мина на сантиметри покрай гредата. В последните секунди "смърфовете" стигнаха и до най-голямото положение на полувремето. След центриране от пряк свободен удар Димитър Илиев отклони топката, но Иван Караджов спаси с вещина.

В началото на второто полувреме домакините започнаха по-силно и имаха чудесен шанс. След атака по крилото на Венсан Марсел той успя да центрира на Бирсент Карагарен, който стреля, но топката мина покрай вратата на Караджов.

В 56-та минута дойде и първият много спорен съдийски момент в мача. Главният съдия отсъди спорна дузпа за Локо Пд, но след проверка на ВАР наказателният удар беше отменен, като решението беше по-скоро правилно.

В 70-та минута дойде и най-голямото положение за гостите в мача. След голямо разбъркване в наказателното поле Спас Делев стреля, след което топката стигна до Алекс Петков, който нацели дясната греда на вратата на Лукас Рейдър.

Седем-осем минути преди края на двубоя се стигна до леко куриозен момент, след като електричеството, съответно светлината на стадиона временно спря. В 87-та минута играта беше подновена с удар от голямо разстояние на Пламен Крумов, но доста неточно.

Три минути преди края домакините имаха сериозен шанс за победата. Венсан Марсел стигна до топката, след като беше изчистена от зашитник на Арда, но изстрелът му от 20 метра беше париран от стража Караджов.

КРАЙ НА МАЧА
90 + 6 - Страхотен удар на Марсел, но Караджов спаси.
90 + 4 - Жълт картон за Томашевич.
90 + 2 - Спас Делев стреля опасно от границата на пеналта, но топката минава край десния дирек на Рейдър.
90 - Ще се играят минимум 9 минути добавено време.
МАЧЪТ Е ПОДНОВЕН
79 - Токов удар спря мача, тъй като осветлението на двата източни пилона спря.
77 - Втора смяна в Локо. Шакил Сно влезе вместо Биков.
73 - Първа сммяна в Локо. Айвън Ангелов влиза вместо Лукас Салинас.
69 - Локо се отърва по чудо от гол във вратата на Рейдър. Първо шут на Рейдър мина на сантиметри от левия дирек, а след корнера последваха три удара към вратата, при един от които топката се отби от десния дирек.
55 - Реферът Ивелин Занев свирна дузпа за Локо. След проверка на ВАР той промени решението си.
53 - Жълт картон на Биков.
46 - Уникален пропуск на Карагарен. Марсел сервира топката на националата на 5 метра от вратата, но той стреля в аут.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 - Локо пропусна поредно чисто положение. След центриране от фаул Диимитър Илиев с плонж с глава стреля в долния десен ъгъл на Караджов, но вратарят спаси.
32 - Жълт картон за Витанов.
31 - Страхотна атака на Локо! Марсел спринтира по крилото и след острото му центриране Димитър Илиев с глава стреля, но Караджов спаси.
20 - Георги Минчев от удобна позиция с глава стреля слабо в Караджов.
10 - Венсан Марсел бе изведен сам срещу вратаря Караджов, но би над вратата.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА

Локомотив Пд: 71. Лукас Рейдър, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас, 9. Бирсент Карагарен, 33. Йосип Томашевич, 61. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев – К, 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 5. Мартин Паскалев, 6. Емил Янчев, 7. Шакил Осно, 15. Иван Сулев, 28. Айвън Ангелов

Треньор: Александър Тунчев

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 24. Алекс Петков, 71. Пламен Крумов – К, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 81. Атанас Зехиров, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 36. Васил Симеонов, 8. Милен Желев, 17. Иван Коконов, 18. Слободан РУбежич, 19. Румен Руменов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо

Треньор: Георги Чиликов

Съдия: Ивелин Занев